Poprvé po repre pauze doma! Kohouti přivítají litvínovskou Vervu

Zuzana Spurná, Simon Vejtasa
O L O M O U C – Reprezentační pauza je minulostí a Kohouti se znovu pustili do boje o body. Po tom, co v Pardubicích urvali bod, se poprvé po přestávce představí doma. A letos vůbec poprvé přivítají na svém ledě litvínovskou Vervu. Předchozí dvě utkání s Litvínovem o vítězi v základní hrací době nerozhodla, Kohouti ale potřebují vyhrát za tři body. Podaří se jim to? Zápas začíná ve středu v 17 hodin.

Řekl před zápasem: Zdeněk Moták

Vyrovnané utkání na ledě Pardubic nakonec dospělo až do prodloužení. V 63. minutě si však bod navíc vystřelilo Dynamo. Za vybojovaný bod jsou Kohouti rádi, přesto je mrzí ztráta dalších dvou. „V prodloužení jsme měli dvě vyložené šance a za jejich neproměnění jsme byli potrestáni. Domácí z jednoho úniku, kdy nebyl pod tlakem hráč soupeře, skórovali,“ mrzelo Zdeňka Motáka.

Nejen v prodloužení si Hanáci vytvořili slibné šance. Ještě minutu před koncem základní hrací doby měl gól na hokejce Lukáš Klimek. Ani on ale Kloučka nepřelstil.„Musíme být v zakončení větší zabijáci a jít do toho hlava nehlava. Třeba nezavírat oči při zakončení, ale mít větší důraz,“ řekl rozhodně.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Koncovka trápí olomoucké áčko celou sezónu. Od začátku nového roku překonali Olomoučtí hranici tří vstřelených branek pouze jednou, a to v posledním utkání před reprezentační pauzou, v Karlových Varech. „Porád máme nejmíň vstřelených branek i nejhorší procento úspěšnosti v přesilových hrách, takže v tom potřebujeme být, s prominutím, větší svině. To nám ale chybí. Je dobře, že jsme bodovali hned po repre pauze, ale potřebujeme střílet víc branek, abychom byli ještě úspěšnější.“

Právě reprezentační pauza však mohla Kohoutům výrazně prospět. V nabitém programu letošního netradičního ročníku extraligy totiž hráči příliš volna neměli. „Ty dva dny, kdy jsme měli úplné volno, byly velice důležité a je dobře, že jsme vydechli nejen fyzicky, ale i psychicky a mohli jsme se s vervou pustit do práce. Teď nás čeká ohromná porce zápasů. V 21 dnech hrajeme deset utkání. V osmi hrajeme pět. Potřebujeme být zdraví a dobře připravení na to, abychom byli úspěšní.“ uvědomoval si zkušený trenér.

Hanákům se postupně vyprazdňuje marodka, a to je pro olomoucké áčko velmi pozitivní zpráva. Po zranění nastoupil do utkání s Pardubicemi například Vojtěch Tomeček. „Vždycky je dobře, když si můžeme hráče vybrat a nemusíme sestavu záplatovat. Je to příjemné. Důležité ale je, aby se hráči, kteří byli mnohdy dlouhodobě zranění, přizpůsobili hře. Nepůjde to hned, ale důležité je, že například Vojta Tomeček, který dlouho nehrál, dal gól,“ dodal závěrem.

Z kabiny soupeře: Veterán Viktor Hübl tahounem

Kapitán Litvínova, Viktor Hübl, patří bezesporu k legendám českého hokeje. Útočník, který v srpnu letošního roku oslaví už 43. narozeniny, patří k dlouholetým oporám litvínovského kádru. V černo-žlutém dresu strávil s přestávkami, kdy si odskočil například do Slavie, Chomutova nebo Českých Budějovic, zatím osmnáct sezón. A i v osmnáctém ročníku září.

Před velezkušeným forvardem se musí mít ostatní týmy na pozoru. Litvínovská šestadvacítka nasbírala ve 43 utkáních 28 bodů a je nejproduktivnějším hráčem Vervy. Zároveň se ale nebojí ani osobních soubojů. Je totiž i druhým nejtrestanějším hráčem. Na svém kontě má už 52 trestných minut.

Hlavní trenér: Vladimír Országh
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (6 011)
Poslední utkání: Prohra s Libercem 1:2 v prodloužení .

Statistiky obou týmů:

TELH 2020/2021
HC Olomouc – HC Verva Litvínov

umístění v tabulce
86:128 – 46 bodů
skóre a body
103:124 – 54 bodů
Jan Káňa – 22 b (12+10)

nejproduktivnější hráč
Viktor Hübl – 28 b (10+18)
Jan Káňa – 12 branek
nejlepší střelec