Pořád ještě máme dva zápasy, burcuje Zbyněk Irgl

Kamila Ludwigová, Marek Kratochvíl
P L Z E Ň – Hanáci si v průběhu pátého čtvrtfinálového utkání dokázali na plzeňském ledě vypracovat několik slibných šancí, ale žádnou z nich proměnit nedokázali. Naopak jejich soupeř na začátku třetí třetiny udeřil. Kohouti se snažili ztrátu dohnat, ale ani dlouhá početní výhoda pěti proti třem nepřinesla ovoce. Západočeši dokázali z brejku udeřit a posléze svůj náskok udrželi. Příčiny neúspěchu Hanáků po zápase rozebíral Zbyněk Irgl.

„Celý zápas byl o tom, kdo dá první gól, ten bude mít navrch a bude se moci zatáhnout. I obecně platí, že kdo dá v play-off první gól, je ve výhodě,“ hodnotil ráz celého utkání olomoucký matador Zbyněk Irgl. První branka padla až ve třetí třetině, Kohouti následně tlačili na vyrovnání, dostali k němu ideální příležitost – dvě minuty trvající přesilovou hru pěti proti třem. Avšak tato početní výhoda v gól nevedla. „Sehráli jsme to špatně. Jak kdybychom se báli puku, ani jsme se nedostali ke správnému rozestavění. Soupeř nás k ničemu nepustil, v tom byl největší problém,“ hledal hlavní příčiny neúspěchu osmatřicetiletý hráč.

⇒ Útočník Zbyněk Irgl

Olomouc nedokázala překonat Frodla v plzeňské brance, avšak dle Irglových slov si hráči z jeho nepřekonatelnosti hlavu nedělají. „V play-off se hraje na to, kdo vyhraje zápas, a ne na to, jestli dáte gól, nedáte gól, nebo kolik jich dostanete. Vůbec to nebereme tak, že se nedokážeme prosadit. Ale je to opravdu o tom, že branky dávat musíme,“ hodnotil produktivitu nejproduktivnější hráč Kohoutů v základní části.

Zbyněk Irgl si v dosavadním průběhu play-off připsal do statistik jeden bod za asistenci. „Já se necítím špatně. Možná kromě dvou prvních zápasů, kdy jsem nebyl příliš na puku, ale bohužel mi chybí góly. Nicméně pořád máme dva zápasy a já věřím, že to ještě přijde,“ komentoval svou produktivitu.

V pátém zápase čtvrtfinále k sobě dostal nové spoluhráče – hrál v útočné formaci s Káňou a Kolouchem. „Zápas byl hodně rozkouskovaný, takže bylo těžké sehrát se v lajnách pět na pět. Bylo hodně přesilovek, hodně oslabení, takže až tolik jsme toho spolu neodehráli, ale musíme hrát více na puku, jako celý mančaft,“ popisoval nové složení útočných řad rodák z Ostravy.

Je znát, že jeho body týmu chybí? „Člověk jde do zápasu s tím, že v každém utkání chce dát gól. Bohužel mi to tam nepadá, ale pořád říkám, máme na to dva zápasy a stále věřím, že to urveme na naši stranu,“ burcuje olomoucký útočník s číslem pětadvacet na zádech.