Poslední domácí zápas základní části je tu! Kohouti proti Kometě zabojují o šestku

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti v posledních kolech dokazují, že se po reprezentační přestávce vrátili do zápasů ve velmi dobré formě. Po Spartě a Mladé Boleslavi čeká Hanáky během pěti dnů už třetí zápas, a to proti Kometě. Olomouc tak domácí zápasy základní části zakončí atraktivním moravským derby. Stále navíc bojují o šestou příčku a přímý postup do play-off. U toho nemůžete chybět! Utkání začíná v pátek netradičně v 17:20.

Kohouti v Mladé Boleslavi znovu dokazovali, že nic nevzdávají jen tak. Po dvou třetinách prohrávali už 0:3, v prodloužení však dokonali skvělý obrat a mohli slavit zisk důležitých dvou bodů. „Je pravda, že jsme chtěli hrát něco jiného než to, co jsme dvě třetiny předváděli. Nebylo to vůbec ono. Neudrželi jsme se na puku, odhazovali je a Boleslav byla jasně lepší. Po dvou třetinách vedla zaslouženě 3:0. Pak jsme ale dali rychlý gól a bylo vidět, že Boleslav není ve své kůži. Pak jsme přidali druhý, takový hodně šťastný a bylo vidět, že mají v hlavách postavení v tabulce. Pak padl ještě třetí a v prodloužení jsme to urvali na svou stranu,“ vracel se k zápasu Petr Strapáč.

Stav 3:0 bývá v utkáních často už kritický, Hanáci ale našli sílu s výsledkem ještě něco dělat, a tím Bruslaře zaskočili. „V kabině jsme si řekli, že takhle to nepůjde. Kdybychom tak pokračovali dál, nasází nám ještě další góly a odjedeme domů třeba s pětkou. Určitě pomohlo, že jsme si řekli, co chceme a co ne a vyšlo to. Určitě se to ale nepovede každý zápas. Myslím, že se nám něco podobného povedlo i loni v Plzni. Určitě to ukázalo, že to nevzdáváme a hrajeme do poslední minuty. To je důležité, ale hlavně by se nám to nemělo stávat a měli bychom hrát celých šedesát minut,“ zdůraznil.

Právě Petr Strapáč pak v prodloužení vystřelil Kohoutům bod navíc a shodou okolností to byl právě on, kdo v minulém vzájemném zápase s Mladou Boleslaví otevíral skóre utkání. „Abych řekl pravdu, tohle nějak nepozoruji, spíš to byla náhoda. Za každý gól jsem ale rád a doufám, že letos ještě nějaké přidám,“ usmíval se olomoucký útočník.

Těsně před koncem základní části Olomouc letos poprvé porazila trápící se Spartu a připsala si i důležitý obrat proti Mladé Boleslavi. A právě takové okamžiky mohou před blížícími se vyřazovacími boji hrát důležitou roli. „Jsou to cenné výhry. Na Spartě se jen tak nevyhrává, i když letos nejsou v takové pohodě, jako bývají. Každá výhra se počítá a je rozhodně lepší jít do play-off s výhrami než s nějakou sérií porážek. Uvidíme, jak to dopadne, jestli to bude předkolo nebo postoupíme přímo,“ uvažoval osmadvacetiletý hokejista.

Po jednodenní pauze čeká partu kolem kapitána Martina Vyrůbalíka další těžký zápas. Do Olomouce dorazí brněnská Kometa. „Kometa ještě bojuje o to, jestli bude začínat doma nebo venku, takže to určitě nepřijedou vypustit. Bude to zápas jako každý jiný. Má být plná hala, takže bude určitě dobrá atmosféra a co víc si přát než hrát před plným stadionem. Budeme chtít vyhrát a zabojovat o šestku,“ řekl rozhodně.

Ani Brnu se před a po reprezentační přestávce nedaří tak, jak by si představovalo, přesto postupně sbírá body. Hanáci ale výsledky svého soupeře nesledovali a soustředili se především na sebe. „Popravdě, vůbec to nesleduji. Vím jen, že jsme s nimi v posledním zápase smolně prohráli. Podali jsme dobrý výkon, ale bohužel jsme chvíli před koncem inkasovali. Kometa je ofenzivní mužstvo, takže se na to musíme připravit a já doufám, že vyhrajeme za tři body,“ dodal forvard, který v Olomouci působí druhou sezónu.

Z KABINY SOUPEŘE: Pátá Kometa vyhlíží lepší postavení pro play-off

Únorové zápasy vyšly Kometě zhruba napůl. Hned na začátku posledního zimního měsíce podlehla jihlavské Dukle 0:2, v dalším kole pak přetlačila Pardubice těsně 2:1. Nabitý program před reprezentační pauzou pak Jihomoravané ukončili výhrou 2:0 nad Vítkovicemi, i na tu se však pořádně nadřeli. Po více než třítýdenní pauze vyzvala Kometa vedoucí Plzeň a o góly rozhodně nouze nebyla. V souboji dvou ambiciózních týmů se však po samostatných nájezdech z výhry 5:4 radovala Plzeň.

Brankářskou jedničkou Brna je i v letošní sezóně Marek Čiliak, který nastoupil k 35 zápasům a drží si úspěšnost 91,84 %. V obraně bodově září Jakub Krejčík, který k pěti gólům přidal 27 asistencí, a stal se tak zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem Komety. Bodování útočníků vede Martin Erat. Člen olympijského národního týmu si ve 48 kolech připsal 12 gólů a 34 asistencí.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Kapitán: Leoš Čermák
Hala (kapacita): DRFG Arena (7 700)