Poslední přípravný zápas na domácím ledě! Navážou Hanáci na sérii tří vítězství?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Hanáky čeká poslední domácí zápas přípravy před startem nového extraligového ročníku. Jejich soupeřem přitom bude brněnská Kometa, s níž se už v přípravě Kohouti střetli a po velmi vyrovnaném zápase si z Brna odvezli porážku 2:0. Od té doby zaznamenali svěřenci trenérů Tomajka a Motáka tři výhry a určitě na ně budou chtít navázat. Utkání startuje v úterý 3. 9. od 17 hodin v plecharéně.

V předešlém přípravném utkání proti Kometě se Brnu nadmíru podařila první třetina, ve které se dostalo do dvoubrankového vedení. To už si poté Jihomoravané udrželi až do závěrečného hvizdu – olomouckým forvardům se po celých 60 minut zápasu nepodařilo najít recept na brankáře Vejmelku. „Jsou to skoro tři týdny, co jsme v Brně hráli. Od té doby uplynula spousta času,“ přemítal nad zápasem útočník Petr Strapáč. „Myslím si, že tentokrát nebudeme hrát tak naivně, jako prakticky půlku předchozího zápasu. Doufám, že to bude úplně jiné utkání.“

V přípravě se přitom Kohoutům docela daří, ze sedmi zápasů prohráli jen dva. Trenér Zdeněk Moták po utkání proti Zlínu v nadsázce prohlásil, že by Olomouc potřebovala také někdy prohrát. „Prohráli jsme hned první zápas na nájezdy, potom s tou Kometou – myslím si, že to pro nás byla celkem lekce,“ připomněl Strapáč, jemuž se v přípravě bodově daří, připsal si už 3 góly a na stejný počet nahrál. „Od té doby nicméně zápasy vypadají lépe. Jenom s výjimkou Zlína, kde nebyly dobré první dvě třetiny. Ale potom v Třinci jsme odehráli dobrý zápas a doma se Zlínem také. Takže doufám, že na to navážeme a dokážeme si, že můžeme hrát i s těmito týmy,“ hodnotil.

Kromě hráčů soupeře se navíc Hanáci museli v plecharéně v předešlých zápasech rvát také s nepříznivými podmínkami – tropické počasí se podepsalo zejména na kvalitě ledu. „Jsem tady čtvrtý rok a nepamatuju si, že by byl tak dlouho špatný led. Ale nezbývá nám nic jiného než se s tím nějak vyrovnat, doufat, že se ochladí a ten led bude lepší,“ uzavřel devětadvacetiletý sympaťák.

To nejdůležitější o soupeři:

Kometě se v letošní přípravě daří, z dosavadních 7 zápasů prohrála jen dva, v obou dvou případech byl jejím přemožitelem mistrovský Třinec. V zatím posledním zápase si brněnští smlsli na Slovanu Bratislava, který porazili 4:1. Utkání mezi Olomoucí a Kometou z poloviny srpna rozhodla první třetina, v níž domácí vsítili obě své branky a Hanáci na to nedokázali zareagovat.

Nejproduktivnějšími hráči přípravy jsou obránce Tomáš Bartejs a útočník Jakub Orsava, oba si shodně připsali 6 bodů. Orsava je se svými 4 góly také lídrem střeleckých statistik. Všichni tři brankáři Komety se zatím o zápasy rozdělili víceméně rovnoměrně, třikrát hájil brankoviště Karel Vejmelka (úspěšnost zákroků 97, 22 %), a dvakrát se mezi tyče postavili Lukáš Klimeš (92, 73 %) a Marek Čiliak (80 %).

Hlavní trenér: Petr Fiala
Hala (kapacita): DRFG Aréna (7 700)
Poslední utkání: Výhra nad Slovanem Bratislava 4:1