Poslední zápas základní části je tady. Hanáci míří do Plzně

Kristýna Nováková
P L Z E Ň – Poslední utkání základní části TELH Hanáci odehrají na ledě Plzně. Oba domácí zápasy s tímto soupeřem Olomouc prohrála (1:2p a 3:4), ze západu Čech si pak v prosinci odvezla výhru 1:2. Budou se Hanáci v Plzni radovat i podruhé v sezóně? Utkání začne v neděli 7. 3. od 17:20 v LOGSPEEDCZ Aréně v Plzni.

Řekli před zápasem: Zdeněk Moták

Poslední domácí zápas základní části se Olomouckým vůbec nepovedl. Vítkovice si z Hané odvezly výhru 0:4. „Z naší strany to byla bída. Podali jsme špatný výkon,“ začal s hodnocením zápasu trenér Zdeněk Moták. „Byli jsme pomalejší a slabší v soubojích. Sice jsme si dneska nějaké šance vypracovali, ale opět jsme je neproměnili. Na našem kontě vstřelených branek tedy znovu svítí nula, což značí, že jsme nemohli uspět,“ konstatoval.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Z 31 střel, které Olomouc vyslala na svého soupeře, do vítkovické brány nedoputovala ani jedna. Rána Jiřího Ondruška ze začátku druhé dvacetiminutovky orazítkovala tyč. „Když jsme si vypracovali možná i vyloženou šanci, tak jsme nedokázali skórovat,“ posteskl si 56letý trenér. „Nedůslednost a víceméně i nekázeň v obranné hře byla dnes viditelná. Vítkovice dávaly góly poté, co jsme jim ty kotouče dali. To by se nemělo stávat. Dostali jsme špatné góly, na které jsme nedokázali reagovat,“ řekl.

Páteční utkání se Hanáci pokusí hodit za hlavu, teď musíme vyhlížet poslední zápas základní části a také předkolo play-off. „Dostat 4 góly, ani jeden nedat je špatné... ale jedeme do Plzně. Pravděpodobně ještě nebudeme vědět soupeře, potom se připravíme na středu,“ říká Zdeněk Moták. Pikantní na celé situaci je fakt, že právě Plzeň by mohla být soupeřem Olomouce pro předkolo. „Byl by to paradox, kdybychom 3x po sobě hráli v play-off s Plzní. Jako by pro nás nebyl jiný soupeř. Klidně se může stát, že pojedeme znovu do Plzně,“ uvědomuje si Moták. „Je to poslední zápas základní část, budeme se snažit. Vždycky jde o body, o čest, o dobrý výkon, o přípravu... nemůžeme ale kalkulovat, že chceme dostat soupeře, kterého chceme. Jedeme tam s tím, že chceme uspět,“ uzavřel.

Z kabiny soupeře: Plzeň se v březnu rozstřílela

Plzeňská Škodovka bude v posledním zápase sezóny bojovat o konečné čtvrté místo v tabulce. Na liberecké Tygry ztrácí dva body. Zároveň si však Západočeši musí dávat pozor na dotírající šestý Hradec Králové, na který mají 2 body náskok. Plzeň tedy bude muset v boji o bramborovou příčku vyhrát a doufat v zakolísání Liberce. Na venkovních kluzištích se přitom Škodovce nedaří tolik jako na domácím ledě - zatímco doma letos získali 36 bodů, venku hned 52. Pokud by se Západočechům přece jen podařilo skončit na čtvrté příčce, byla by to právě Olomouc, na kterou by v předkole play-off narazili. Tato dvojice je už - dá se říci - tradiční, protože čtvrtfinále Plzeň - Olomouc bylo na programu TELH v posledních letech hned 3x, a to v sezónách 2018/2019, 2017/2018 a 2015/2016.

Hanáci to proti Plzni budou mít těžké - v březnu se totiž Indiáni rozstříleli. Nejprve na svém vlastním ledě vyprovodili Zlín poměrem 7:0, v pátek pak zvítězili v Hradci Králové 2:5. Tři branky z těchto dvou zápasů pomohly 22letému Petru Kodýtkovi vyšvihnout se na první místo tabulky střelců svého klubu, o gól před Milana Gulaše. Nejproduktivnějším hráčem týmu je pak podle předpokladů právě Milan Gulaš. Pro Plzeňské je jistě pozitivní fakt, že Petr Kodýtek není jediným mladým dravcem v modrobílém dresu, solidní čísla letos mají i 21letý Jakub Pour (12+4) nebo 23letý Filip Suchý (15+15).

Statistiky obou týmů:

Peter Čerešňák 18b (9+9)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 23b (8+15)
Dominik Frodl – 38 záp. (91,50 %)
Dominik Pavlát - 15 záp. (91,91 %)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 38 záp. (91,58 %)
Jan Lukáš - 19 záp. (91,08 %)
úspěšnost v přesilovce
úspěšnost v oslabení