Potřetí v šesti dnech na led soupeře. Kohouty čeká derby se Zlínem

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Extraligový kolotoč pokračuje a Kohouti se chystají už na svůj třetí zápas v šesti dnech. Čeká je už třetí cesta na led soupeře, tentokrát do nedalekého Zlína. Hanáci mají s Berany zatím vyrovnanou bilanci, misky vah by ale rádi nahnuli na svou stranu. O tom, jestli se jim to povede, se můžete přesvědčit v pátek 25. ledna od 17:30.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Bruno Mráz

Na ledě Vítkovic odehráli Kohouti velmi atraktivní zápas. S domácími se dlouho přetahovali o každý centimetr ledu a ještě v posledních vteřinách základní hrací doby nebylo jasné, komu body připadnou. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, ve kterých byli o něco šikovnější Vítkovičtí. „Myslím, že pro diváka to bylo určitě zajímavé, ale pro nás už trošku horší. Dali jsme venku šest gólů a stejně jsme prohráli. To se nám stalo, tuším, poprvé. Alespoň za dobu, co jsem tady,“ vracel se k utkání Bruno Mráz.

Kohouti se v posledních zápasech poměrně trápili. Šest gólů dali letos navíc teprve podruhé. Popvé si štědrou nadílku odvezla v polovině listopadu Sparta. „ Vůbec nevím, co se změnilo, ale doufám, že nám to takhle vydrží,“ usmíval se.

⇒ Útočník Bruno Mráz

Během necelých tří týdnů odehrají Hanáci už osmý zápas. A to je pořádná porce utkání. „Musíme dobře zregenerovat. Musíme jít od zápasu k zápasu, abychom byli plní sil a hlavně to vydržet. Potřebujeme vyhrát pár zápasů a znovu se nastartovat,“ uvažoval útočník, který v Olomouci působí druhou sezónu.

Ve 36. kole narazí Olomouc na nedaleký Zlín. Ve třetím letošním derby půjde opravdu o hodně. Hanáci si totiž před Zlínem drží jen dvoubodový náskok a i zbytek extraligové tabulky je velmi vyrovnaný. Bruno Mráz si sílu dalšího soupeře dobře uvědomuje. „Hrají fakt nepříjemný hokej, takže to bude rozhodně těžké. Musíme bojovat a hodně bruslit,“ tvrdil. Slovenský útočník se však těší na výbornou atmosféru. „Je to vlastně derby, takže vybičovaná atmosféra a hlavně doufám, že přijde dost lidí,“ dodal pětadvacetiletý hokejista.

Z KABINY SOUPEŘE: Nabitý program Zlínu vyhovuje, na konci ledna vítězí

Na konci ledna nabrala extraliga znovu velmi rychlé tempo. I Zlín má za sebou tři zápasy během jediného týdne. Týmu z Valašska se daří. V posledních třech kolech se postupně radoval z výhry nad Pardubicemi (5:1), Chomutovem (4:1) i Mladou Boleslaví (4:1). Ševci aktuálně zaostávají za Olomoucí o pouhé dva body a v derby tak půjde opravdu o hodně.

Zlín se Hanákům postaví už potřetí. Kohouti však mají s Berany letos zatím vyrovnané skóre. Poprvé se z výhry radoval právě modro-žlutý tým, podruhé slavili výhru Kohouti.

Dlouhodobou brankářskou jedničkou Zlína byl Jakub Sedláček. Ten se však nedávno přestěhoval do pražské Sparty a zpět do Zlína se vrátil odchovanec Libor Kašík. Zřejmě právě on by se tak měl postavit týmu, jehož dres také v minulosti oblékal, tedy Olomouci. Mezi obránci se nejvíce daří Ralfsu Freibergsovi, který ke čtyřem gólům přidal patnáct asistencí. Produktivitu útočníků vede Jiří Ondráček. Třicetiletý forvard nasbíral jedenáct gólů a sedmnáct asistencí. Jen o šest bodů méně má na svém kontě Tomáš Fořt, který ještě před dvěma lety oblékal i olomoucký dres.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér:Robert Svoboda
Kapitán: Tomáš Žižka
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Výhra nad Mladou Boleslaví 4:1

SOUPISKA Zlína