Potvrdilo se, že kdo nepromění přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát, prohlásil Škůrek

Martin Vavruša
Z L Í N – Také ve třetím duelu předkola Generali play-off TELH Olomouc inkasovala jako první, ale nakonec se jí podařilo utkání otočit, zvítězit 2:1 a stejným poměrem se ujmout také vedení v sérii. Důležitý podíl na tom měl také David Škůrek, který v závěrečném tlaku Zlína vychytal střelu do odkryté branky. „Soupeř hodně tlačil a my jsme se zatáhli a hráli zodpovědně v obraně. Většinou jsme je měli pokryté, a co jsme neměli, tak tam byl Braňo (Branislav Konrád), nebo jsme měli štěstí, ale to k tomu patří,“ řekl skromně olomoucký obránce.

Utkání pro Kohouty příliš dobře nezačalo a v 18. minutě prohrávali 0:1. Stejně jako v předchozích dvou zápasech tak začínali druhou třetinu s jednobrankovou ztrátou. „Vždycky je to o nějaké chybě, která by se neměla stávat. Musíme mít v hlavě, že do zápasu jdeme od začátku, a hrát zodpovědněji v obraně,“ přemýšlel David Škůrek.

Ve druhé části ale Olomouc nejprve přečkala dlouhé oslabení tří proti pěti, poté naskočil z trestné lavice David Ostřížek a vyrovnal skóre zápasu. „Myslím si, že v tu chvíli se to lámalo. Tak jako když jsme podobnou přesilovku v minulém zápase nevyužili my. Přiklonilo se k nám štěstí a potvrdilo, že kdo nepromění přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát,“ hledal klíčový moment zápasu hráč s trojkou na drese.

⇒ Obránce David Škůrek

V poslední dvacetiminutovce se Kohouti ujali vedení, když přidal branku Miroslav Holec, poté ale přišly těžké chvíle a Hanáci se museli bránit drtivému tlaku Zlína. „Dalo se to čekat. Oni se hodně tlačili, my jsme se naopak trochu zatáhli, protože jsme nepotřebovali útočit. Hráli jsme zodpovědně v obraně a většinou jsme měli soupeře pokryté. Když ne, tak tam byl Braňo (Branislav Konrád) a ten to chytil anebo jsme měli i trochu štěstí, ale to k tomu patří. To je na obou stranách,“ vracel se k závěrečné třetině hráč, který dvanáct minut před koncem zastavil puk letící do odkryté olomoucké brány.

Všechny šance Beranů se nakonec olomouckým hráčům podařilo ubránit a vykročili tak k vedení 2:1 v sérii hrané na tři vítězná utkání. „Byl to hrozně důležitý zápas. Oběma stranám už ubývají síly, takže to vítězství nám dodá hlavně v hlavě. Když se prohraje takové utkání, tak to ubere strašně moc na psychice a tím pádem tým spoustu sil ztratí,“ prozradil olomoucký obránce.

Kohouti tak sérii mohou ukončit už v sobotu, kdy se postaví od čtyř hodin odpoledne ke čtvrtému zápasu předkola. Zlín však do tohoto utkání jistě půjde naplno, poněvadž už nemá co ztratit. „Každý zápas začíná od nuly, takže každý do toho musí jít naplno. My to rozhodně taky nemůžeme vypustit s tím, že vedeme, to nepřipadá v úvahu. Vždycky to začíná 0:0 a každý do toho musí jít naplno,“ velel před sobotním duelem David Škůrek.