Potvrzeno! Knotek, Jaroměřský a Vyrůbalík zůstávají v Olomouci, Herman se loučí

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Vedení olomouckého klubu dál intenzivně pracuje na skladbě týmu pro příští sezónu a už teď může potvrdit další prodloužení smluv. Na Hané zůstane i v příštím roce produktivní Jan Knotek či stálice olomoucké obrany Jan Jaroměřský a Martin Vyrůbalík. Po sedmi sezónách se však s Kohouty loučí útočník Jakub Herman.

Dlouhodobě velmi dobré výkony Jana Knotka zcela jistě neunikly mnoha týmům, právě toho si ale bylo vědomé vedení olomouckého klubu. S třicetiletým centrem byli trenéři i vedení klubu opravdu spokojení, a tak útočníkovi, který v 51 utkáních základní části vstřelil 17 gólů a přidal 13 asistencí, v play-off si pak připsal další dva body, nabídli prodloužení smlouvy. Protože na setrvání na Hané měly zájem obě strany, dohodly se na dalším tříletém kontraktu.

Obránce Jana Jaroměřského v uplynulé sezóně trápily zdravotní problémy, přesto stihl odehrát 36 zápasů, ve kterých si připsal sedm bodů. Stálice olomoucké obrany přišla do Olomouce stejně jako Jan Knotek v sezóně 2013/2014 a stejně jako útočník Kohoutů, i devětadvacetiletý obránce se dohodl na prodloužení smlouvy na Hané, a to o dva roky. Jak Jana Jaroměřského, tak Jana Knotka tak čeká už šestá sezóna v olomouckém dresu.

Kapitán Martin Vyrůbalík se do Olomouce vrátil po třech letech strávených ve slovenské Skalici v sezóně 2014/2015 a od svého návratu patřil k oporám hanáckého výběru. Sedmatřicetiletý bek v letošní sezóně nasbíral v 56 utkáních 22 bodů a další bude v dresu Kohoutů sbírat i v následující sezóně.

S olomouckým klubem se naopak loučí útočník Jakub Herman. Šestadvacetiletý forvard strávil na Hané sedm sezón a výrazně se podepsal i pod postup Olomouce do extraligy. V letošní sezóně ve 48 zápasech deset gólů sám vstřelil a na 12 přihrál. Cesty přerovského odchovance a olomouckého klubu se však po uplynulém ročníku rozdělily a Jakub Herman již v Olomouci pokračovat nebude.

Vedení klubu Jakubu Hermanovi děkuje za předvedené výkony v uplynulých sedmi letech a přeje hodně štěstí v novém působišti.