Před silvestrem v Kladně! Hanáci se pokusí v posledním klání kalendářního roku bodovat

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hanáci vyrážejí opět po osmi dnech na led soupeře. Velice důležitá bitva o elitní desítku čeká svěřence Zdeňka Motáka a Jana Tomajka v Kladně. Utkání 32. kola Tipsport extraligy začíná na ČEZ stadionu v Kladně 30. 12. v 18:00. Zvládnou olomoučtí hokejisté poslední utkání kalendářního roku 2019?

Olomouc se ve včerejším utkání s Pardubicemi sice ujala vedení, ale na zisk bodů jeden gól nestačil. V úvodní třetině se po přihrávce Pavla Musila trefil Lukáš Klimek, avšak na počátku druhé periody vyrovnával Johan Harju a do kabin se po čtyřiceti minutách šlo za stavu 1:1. Na začátku třetí třetiny ale plecharénu zmrazil rychlým gólem Radoslav Tybor. Olomouc sice soupeře přestřílela a v závěru si vytvořila šance, ale utkání k zisku bodu už dotáhnout nedokázala. K uplynulému zápasu se vrátil zkušený útočník Rostislav Olesz. „Minulé utkání se mi hodnotí těžce. Nezískali jsme tři body, takže jsme pochopitelně zklamaní. První dvě třetiny se nám nepovedly, nejely nám nohy a hlavně nás mrzí, že jsme neproměnili přesilovky. Zápas to v celkovém součtu z naší strany nebyl dobrý. Navíc jsme dali pouze jednu branku, což byl náš největší kámen úrazu,“ okomentoval sobotní utkání rodák z Bílovce.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Hanáci chtějí zápas s Dynamem hodit za hlavu co nejrychleji. Důležitá mise čeká tým z Hané na kladenském ledě. Kohouti budou chtít odčinit dva předchozí výpadky s tímto soupeřem a pokusí se navázat na výkon z povánočního střetnutí proti Karlovým Varům. „V Kladně to bude velmi důležité utkání. Pohled na tabulku vypovídá, že půjde o hodně. Kladno bude nepříjemný soupeř. Letos jsme s nimi ještě nevyhráli, takže tam určitě pojedeme s cílem tento fakt zlomit.“ doplnil forvard, jenž si v minulosti zahrál kanadsko-americkou NHL v barvách Floridy, Chicaga a New Jersey.

To nejdůležitější o soupeři:

Kladenský tým se vrátil mezi extraligovou elitu po pěti letech. Začátek pro Rytíře sice snadný nebyl, ale postupem času se na tempo nejvyšší soutěže celek okolo Jaromíra Jágra adaptoval. Tým kouče Davida Čermáka nyní pobývá na jedenáctém místě se ziskem 38 bodů ve 31 zápasech. Na desáté Hanáky ztrácí Kladno pouhý bod. Kladno v měsíci prosinci sbírá výhry jen na domácím ledě. S Mladou Boleslaví, Litvínovem a Vítkovicemi bodovali Rytíři naplno. Z venkovních klání si vždy přivezli porážku, jen na ledě třineckých Ocelářů získali důležitý bod po prohře v nájezdech. V sobotním utkání 31. kola Kladno prohrálo na ledě Zlína vysoko 0:6. Před sezonou došlo na soupisce Rytířů k mnoha změnám. Majitel klubu a hrající legenda Jaromír Jágr se už nemůže spoléhat na služby Tomáše Plekance, který po úspěšné baráži zamířil do Brna. Kádr středočeského týmu naopak posílil brankář Denis Godla, zámořský zadák Brady Austin nebo také útočníci Marek Hovorka, Jakub Valský, Martin Réway, David Stach či Brendan O´Donnell.

Úvodní dva vzájemné zápasy vyzněly lépe pro Kladno. Přestože v první čtvrtině soutěže Olomouc vedla na kladenském ledě už o tři góly, tak utkání po nastavené hrací době prohrála. Tento zápas zapříčinil nepříliš lichotivou olomouckou sérii, při které se Kohouti propadli tabulkou. 17. listopadu se oba celky utkaly na Hané. Zápas se vydařil hostům, Rytíři vyhráli 3:1. Od tohoto utkání Kladno na soupeřových kluzištích nevyhrálo.

Hlavní trenér: Jindřich Lidický a David Čermák
Hala (kapacita): ČEZ Stadion (5 200 diváků)
Poslední utkání: Prohra 0:6 ve Zlíně