Předkolo? Jsme realisté, bude to velmi těžké, zmínil se Pavel Patera

Matěj Langer, Dominik Jakubec
L I B E R E C - I když měli Kohouti více jak týden zápasovou pauzu, nepřivezli si z Home Credit Arény ani bod. Olomoučtí věřili, že se jim podaří se Severočechy utnout šňůru proher. Výsledek duelu však bohužel neodpovídal představám. Tygři si hned během prvních patnácti minut vystříleli tříbrankové vedení a zápas byl z větší části rozhodnut. O jediný olomoucký gól se postaral kapitán Pavel Patera ve dvojnásobné přesilové hře.

Vyhrát se Olomouckým nepodařilo už téměř měsíc. Kohouti měli solidní šanci prolomit nešťastné období proher, jelikož se Liberec nachází v tabulce pouze o jednu příčku výše. Liberečtí bohužel do zápasu vstoupili se vší silou, což svěřence Petra Fialy docela zaskočilo.

⇒ Útočník a kapitán Pavel Patera

„První třetina - 0:3 pro nás. Tam se ten zápas prohrál. Pak byla ještě malá šance za stavu 1:3, kdybychom tehdy dali ještě jeden gól v přesilovce, to se však bohužel nepovedlo. Potom jsme dostali čtvrtý gól a bylo vlastně po zápase,” popsal Pavel Patera průběh utkáni.

Aby toho nebylo málo, týmy, které se nyní pohybují kolem desátého místa (kromě Karlových Varů), vyhrály. To bez pochyby situaci pro Kohouty ztížilo. „Všechno je samozřejmě o to složitější. Je už jen sedm kol do konce, proto bude strašně těžké pomýšlet na tu desítku. Teď prostě musíme posbírat co nejvíce bodů a čekat, kam nás to posune nebo neposune,” okomentoval situaci v tabulce extraligy.

Olomoučtí se téměř celý měsíc trápí se zakončením. Gólů nepadávají tolik, jako by si každý hráč představoval. Přestože se celá hra důkladně trénuje, a to včetně přesilových her, které se pořádně nevyužívají, stále je někde problém. „Kdyby člověk věděl, kde je chyba, tak by se samozřejmě neprohrávalo. Prostě na každého to v určité části sezóny padne a teď to bohužel padlo na nás. Tak nějak jsme doufali, že po reprezentační přestávce to bude lepší,” hledal chybu zkušený centr Olomouce.

Bohužel přání, a to nejen kapitána týmu, se nevyplnilo. To potvrdil zkraje dnešního utkání tlak Tygrů. Ti během první periody vyslali na Vošvrdu 14 střel. Na tři střely Severočechů byl ex-liberecký gólman krátký. „První třetina byla špatná, a pak se podle toho odvíjel celý zápas,” poukázal na tragický vstup Kohoutů do duelu.

Svízelná situace se odráží na psychice hráčů a jejich vztazích v kabině, ty jsou naštěstí stále pozitivní. „Je to pořád stejné, ať je to kdekoliv a v jakémkoliv týmu. Když se prohraje, tak je v té kabině většinou ticho. Samozřejmě po jedné porážce, když se předtím čtrnáct dní nehrálo, nemá smysl dělat nějaké závěry a říkat k tomu pro tuto chvíli víc. Na tréninku si k tomu s čistou hlavou něco řekneme,” popsal situaci v kabině.

Protože se Olomouc nachází na dvanácté příčce v tabulce extraligy, tak se jí předkolo play-off stále vzdaluje. Na desátou Mladou Boleslav totiž ztrácí celých 11 bodů. „Já ani netuším, jaká je tam ztráta. Takže teď vůbec nevím, jestli půjdeme do předkola.” odpověděl Patera na otázku.

„Jsme samozřejmě realisté, teď to bude velmi těžké. Jak už jsme poznamenal, zkusíme posbírat co nejvíce bodů a uvidíme, kam nás to kopne. Takže nyní se dobře najíst, dobře vyspat a v pátek je další zápas,” prozradil nakonec plány týmu.