Předkolo je tu! Kohouti v prvním kole hostí Zlín

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Jen po jednodenní pauze odstartují důležité zápasy předkola play-off, ve kterém Kohouti narazí na nedaleký Zlín. Předchozí utkání s Berany často rozhodovala jediná branka, a tak Hanáky nečeká nic jednoduchého. Parta kolem kapitána Vyrůbalíka je ale odhodlaná vykročit k postupu do čtvrtfinále správnou bruslí. A k tomu bude potřebovat vaši podporu! Utkání začíná v úterý v 17:20. Pokladny budou otevřeny už od 15:00-

Až do posledních vteřin bojovali Kohouti i přímou účast ve čtvrtfinále. V posledním utkání základní části však na jihlavského Jakuba Škarka vyzrát nedokázali, a tak se po prohře 0:3 museli smířit s tím, že o postup do čtvrtfinále zabojují v předkole. „Byl to vyrovnaný zápas, my jsme ale bohužel udělali dvě chyby, ze kterých dala Jihlava dva góly a vyhrála. Třetí už pak byl do prázdné branky,“ mrzelo Jiřího Ondruška.

Utkání s Jihlavou bylo dlouho vyrovnané a Dukla vedla o pouhou jedinou branku. Po nařízeném trestném střílení však domácí Hanákům uskočili o další gól a v posledních vteřinách potvrdili svou výhru trefou do prázdné branky. Co podle zkušeného obránce rozhodlo? „Rozhodlo to, že jsme nedali žádný gól. Jestli rozhodl první nebo druhý gól, na to se nehraje. My jsme tam jeli s tím, že když sami žádný nedáme, nemůžeme vyhrát. Bohužel jsme ho nedali, takže jsme si vyhrát nezasloužili,“ litoval olomoucký odchovanec.

Kohouty to, že jim šesté místo jen těsně uniklo, hodně mrzelo, teď už se ale soustředí na to, aby zvládli předkolo play-off a do vyřazovacích bojů zasáhli. „Chtěli jsme se dostat do šestky. Jeli jsme do Jihlavy s tím, že to chceme uhrát. Kdybychom to zvládli, jsme tam, bohužel se to ale nepovedlo, takže se musíme soustředit na předkolo,“ řekl rozhodně obránce nosící na drese číslo 23.

Soupeřem Hanáků bude nedaleký Zlín. V derby s Berany často rozhodovala jediná branka. V prvním letošním vzájemném utkání se z těsné výhry 4:3 v prodloužení radoval Zlín, pak si ale šest bodů za výhry 3:1 a 1:0 připsala Olomouc. V dosud posledním zápase ve 46. kole se ale před televizními kamerami znovu radovali Berani (4:3). Změní Zlín během předkola něco na svém stylu hry? „Nemyslím si, že by hráli jinak. Hrají fyzicky hodně náročný hokej. Budou bruslit a dohrávat souboje, hrát jednoduše a protečovávat puky k nám do třetiny. Musíme se jim vyrovnat v pohybu a doufat, že to zvládneme,“ dodal hokejista, který první zkušenosti s extraligou sbíral ve Vítkovicích.

Z KABINY SOUPEŘE: Zlínu se v minulosti v předkole dařilo, jak si povede proti Olomouci?

Zlínu vyšla únorová a březnová utkání jen napůl. Hned na začátku posledního zimního měsíce změřili Berani síly právě s Olomoucí a radovali se z těsné výhry 4:3, o dva dny později přibrzdil Zlín Hradec Králové a Berani se museli smířit s prohrou 3:6, chuť si však spravili v duelu s Třincem, který porazili 4:2. Po reprezentační pauze vyrazil Zlín do Prahy, kde ale tamní Spartě podlehl těsně 2:3. Hned na začátku března narazili Zlínští na Chomutov, který přehráli 5:2, pak ale v důležitém utkání, které mohlo Berany posunout do čtvrtfinále, podlehli Plzni těsně 2:3.

Stejně jako v minulých sezónách, i letos je jasnou zlínskou brankářskou jediničkou Libor Kašík, který odchytal 51 utkání s úspěšností 92,22 %. V obraně se nejvíce daří Ralfsu Freibergsovi, který si v 52 kolech připsal 26 bodů za tři góly a 23 gólových nahrávek. Bodování útočníků vede další posila ze zahraničí, a to Roberts Bukarts. Lotyšský forvard v padesáti utkáních vstřelil 21 gólů a na 29 nahrál.

Zlín si předkolo play-off vyzkoušel už v sezóně 2015/2016, kdy narazil na silný Třinec. S Oceláři však svedl velmi vyrovnanou bitvu. V prvním kole se Zlín radoval z výhry 2:1, v tom druhém podlehl Třinci 3:4 po samostatných nájezdech. I ve třetím kole se z výhry radoval Zlín (3:2 v prodloužení), pak ale úřadovali domácí a ve čtvrtém vzájemném utkání slavil těsnou výhru 4:3 Třinec. V rozhodujícím pátém zápase to však před vlastními fanoušky byli Zlínští, kteří po vítězství 3:2 v prodloužení slavili postup do čtvrtfinále.