Předkolo pokračuje podle plánu! Třetí zápas v pondělí, čtvrtý v úterý

Daniel Fekets
O L O M O U C - Série předkola Generali play off Tipsport extraligy bude za stavu 1:1 na zápasy pokračovat na olomouckém ledě. Ačkoliv kvůli virové nákaze v táboře hostů viselo ve vzduchu třetí pokračování až o den později, Olomouc svého soupeře přivítá v pondělí 14. března od 18:00. Posléze o den později od 19:00.

Hanáci ve druhém utkání série její průběh srovnali na 1:1. „Zhodnotil bych to dobře. Vyhráli jsme, bojovali jsme a hráli jsme jeden za druhého. Hráli jsme disciplinovaně. Důležitým faktorem byl Braňo, který v obou venkovních duelech chytal výborně. My jsme se mu snažili co nejvíce pomoct, naštěstí to vyšlo,“ oddechl si útočník Vojtěch Tomeček.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

Co čeká od následujících domácích bitev? „Určitě pomůže, že Lukáš Klimek by měl do dalšího zápasu už nastoupit. Každý, kdo chybí, je velkou ztrátou. Chceme to urvat. Těšíme se domů na atmosféru. Ostatně i v Ostravě nám fanoušci udělali domácí kulisu. Byli skvělí.“

Poměrně nedávno laboroval olomoucký útočník s číslem 18 na dresu se zraněním. Teď už se dle svých slov cítí v pořádku. „Už je to dobré. Byla to dlouhá pauza. Snad to do konce play-off všechno vydrží,“ uzavřel Tomeček.

Dosavadní průběh série

Úvodní měření sil přineslo velice vyrovnanou bitvu. V první polovině měli navrch Ostravané. Ti také odskočili do dvoubrankového vedení. V šestnácté minutě se prosadil Jan Hruška, v pětatřicáté pak Tobias Lindberg. Hanáci ale jakoby poté vstali z mrtvých a do druhé sirény vyrovnali. Nejprve Aleše Stezku překvapil Petr Kolouch, načež minutu před sirénou vyrovnal David Krejčí.

Tři minuty před koncem třetí části vstřelil třetí branku Vítkovic Jan Hruška a vše směřovalo k tomu, že si domácí zajistí první výhru už v základní hrací době. Jenže pak přišlo vyloučení Lukáše Krenželoka. Olomoučtí vylepšili svojí přesilovku odvoláním Konráda, což se jim vyplatilo. 44 sekund před sirénou skóroval Jiří Ondrušek. Šlo se tak do prodloužení, které nabídlo svůj vlastní příběh. Kohouti se totiž už radovali – Stezku propálil Jan Bambula. Trenéři Ridery si ale vzali výzvu, která odhalila postavení Davida Krejčího v brankovišti. Z radosti se tak náhle stal zmar, který byl ještě umocněn poté, co Marek Kalus přesnou tečí dostal puk za Konráda. Ostravané tak slavili první výhru, uspěli 4:3 po prodloužení.

Druhé utkání už svěřenci trenérského tandemu Moták-Tomajko zvládli daleko lépe. Do vedení šli už v páté minutě zásluhou Jana Bambuly, který si tak spravil chuť po trpkém odvolání gólu v nastaveném čase úvodního střetnutí. Vítkovičtí se ovšem nenechali srazit a po čtyřech minutách vyrovnali. Postaral se o to Samuel Bitten.

Jako rozdílový hráč se ale poté projevil Jan Knotek. Právě on totiž byl olomouckým klíčem k úspěchu. Do konce první dvacetiminutovky vrátil kohoutům vedení, načež ihned zkraje periody druhé dal důležitou uklidňující branku. Ostravané se snažili o snížení. V posledních dvou minutách zkusili i hru v šesti, kýžené trefy ale nepřišly. Skóre 1:3 tak vydrželo až do závěrečné sirény.