Představujeme novou posilu: Dalibor Řezníček

Klub, FOTO: Jiří Zaňát
O L O M O U C – Kádr Hanáků se rozroste o novou posilu! Do Olomouce přichází ze Zlína obránce DALIBOR ŘEZNÍČEK.

Devětadvacetiletý zadák začínal s hokejem v Uherském Brodě. Mládežnická léta ovšem strávil ve Zlíně. V dorostenecké a juniorské kategorii odehrál celkem 174 zápasů.

Do mužského hokeje nakoukl Řezníček v sezóně 2009/10, kde si připsal 16 utkání za přerovské Zubry. V tomto období vstřelil jednu branku. O ročník později zaznamenal svoji premiérovou extraligovou sezónu. Za Zlín tehdy odehrál 45 zápasů s bilancí dvou gólů a čtyř asistencí.

Od té doby se stal z uherskobrodského rodáka stabilní článek kádru Beranů. Za jedenáct sezón odehrál v modrožlutém dresu celkem 545 extraligových utkání, ve kterých vsítil 25 gólů a na dalších 69 přihrál. Dalších šest startů přidal v hokejové lize mistrů, a to v sezóně 2014/15. Ze Zlína si krátkodobě odskočil pouze do dvou klubů. Nejprve do Jihlavy, kde odehrál tři utkání bez bodového zápisu, a poté do Znojma, kde si v rakouské lize EBEL připsal ve 33 zápasech šest asistencí. Nyní přichází do Olomouce. S kohouty podepsal víceletý kontrakt.

Mezi největší úspěchy Dalibora Řezníčka patří zisk extraligového titulu v sezóně 2013/14. Taktéž si zahrál na mistrovství světa dvacetiletých v roce 2011.

„Jsme rádi, že k nám Dalibor přichází, protože je to velmi kvalitní hráč. Věříme, že jeho přínos do kabiny bude velký, a to i po charakterové stránce. Navíc se jedná o již zkušeného obránce, který je silný do defenzivy, ale dokáže také kvalitně podporovat útok,“ okomentoval novou posilu trenér Jan Tomajko.

Rozhovor s Daliborem Řezníčkem vám nabídneme v průběhu příštího týdne.

Dříve soupeři, dnes spoluhráči. Dalibor Řezníček s Rostislavem Oleszem
Foto: Alena Zapletalová