Předvedená hra nebyla špatná, vymstily se nám ale fauly do tří, tvrdil Jiří Řípa

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Hokejistům Mory první čtvrtfinálové utkání nevyšlo, prohráli ho 3:4. Hanáci sice během zápasu jednou vedli o dvě trefy, ale ani to na Hradec Králové nestačilo. „Kdyby padla jedna branka na 4:1, mohlo být hotovo. Ale na kdyby se nehraje, tak se to otočilo a prohrálo se,“ litoval útočník Jiří Řípa.

Olomouc odstartovala úvodní čtvrtfinálový duel báječně, po minutě hry rozradostněl domácí celek v přesilové hře Lukáš Kucsera. Královským lvům se brzy sice povedlo vyrovnat, ale do konce první třetiny Mora utekla do dvougólového vedení. Hosté však nesložili své hokejky a třemi góly se postarali o obrat, který jim zajistil první bod v sérii.

⇒ Útočník Jiří Řípa si v prvním čtvrtfinálovém zápase připsal 2 kanadské body (1+1)

„Bylo jasné, že když se jedná o play-off, nebude to žádný jednoduchý zápas a spousta soubojů se v něm bude dohrávat. Myslím, že jsme nehráli špatně. Byla ale škoda, že když jsme se dostali do vedení 1:0, nechali jsme se vyloučit do tří, a následně ve dvojnásobném oslabení inkasovali. Pak se nám skóre sice opět podařilo strhnout na svou stranu, ale asi jsme trochu přestali hrát. Zřejmě jsme si mysleli, že výsledek ubráníme, ale to se nám vymstilo. I když hlavně teda ty fauly do tří,“ zhodnotil utkání Jiří Řípa.

Hanáci vstupovali do druhé části s poměrně dobrou náladou, neboť vedli o dvě trefy. Průběh prostředního dějství ale již nebyl podle jejich představ. „Zdá se mi, že jsme měli soupeře na lopatě, vytvořili jsme si dost šancí, a kdyby padla jedna branka na 4:1, mohlo být hotovo. Ale na kdyby se nehraje, tak se to otočilo a prohrálo se,“ mrzelo zkušeného útočníka.

V prvních dvou třetinách bylo hodně vyloučených na obou stranách, i když v té druhé byli na trestnou lavici odesíláni hlavně olomoučtí hokejisté. Hradec Králové pak díky dvojnásobné početní výhodě srovnal na 3:3. „I my jsme měli hodně přesilovek, které jsme nedokázali využít,“ připomínal Řípa. „Pak jsme ale šli do tří, což pro nás bylo smrtící.“

Kohouti mohou litovat některých zbytečných faulů, jež je poslaly do tří. Jedná se hlavně o zákroky, kterými se hráči Mory snažili vyčistit prostor před Kašíkem. „Trošku ty zákroky zbytečné byly. V šatně jsme si po zápase řekli, že si na to musíme dávat pozor. V pátek je nový zápas, ve kterém nesmíme tolik faulovat,“ upozorňoval hokejista s jednadvacítkou na drese.

Na druhou stranu byli někteří královéhradečtí hráči až příliš moc důrazní v olomouckém brankovišti, což právě vyprovokovalo Hanáky k odvetám, za něž byli někteří z nich potrestáni dvěma minutami. „Káša (Libor Kašík) říkal, že ho soupeř trochu píchl. To se ale musí domluvit rozhodčí a sledovat to,“ komentoval Řípa tvrdé souboje před Kašíkovou klecí.

Už v pátek od 18 hodin však můžou Kohouti napravit své zaváhání a srovnat stav série. V druhém souboji s Královskými lvy se ale bude Mora snažit omezit svá dvouminutová vyloučení. „Nesmíme být tolik vylučovaní, to by bylo asi nejlepší. Předvedená hra ale nebyla špatná. Když nebudeme vylučovaní, tak vyhrajeme. Play-off je takové, že jednou se vyhraje, jednou prohraje. Nemůžeme čekat, že vyhrajeme 4:0 na zápasy.“

FOTO: Karolina Martinková