Překvapí Kohouti znovu Hradec?

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – V předvánoční dny zavítají Kohouti do Hradce Králové, kde je čeká tamní Mountfield. Setkají se dva týmy, které vyznávají defenzivní styl. Olomouc ale již může do Hradce zavítat se vztyčenou hlavou, jelikož v minulém zápase protrhla černou sérii s tímto soupeřem a díky gólu Mráze se radovala z vítězství. Naváží Kouhouti na tuto výhru?

Dva dny po utkání v Litvínově čeká Kohouty další utkání, tentokrát na východě Čech, kde budou hrát proti Hradci Králové. Po reprezentační pauze začali úspěšně v Litvínově. „Byl to velmi těžký zápas, už jenom kvůli dlouhé cestě. Kvůli reprezentační pauze nám chvíli trvalo, než jsme se do toho dostali. Litvínov hraje velmi nepříjemný hokej, byl to vyrovnaný zápas. Ale na konci zápasu jsme byli lepší, proto jsme i vyrovnali a podařilo se nám i vyhrát,“ zhodnotil zápas slovenský útočník Bruno Mráz.

Díky dvou bodům ze severu Čech se Kohouti drží na šestém místě, dokonce si vytvořili náskok na týmy za nimi. „Tohle nás velmi těší, ale je to velmi vyrovnaná soutěž a nemáme takový náskok, je to o pár zápasech. Někdo dvakrát vyhraje, někdo dvakrát prohraje a vše je jinak. Musíme pořád makat,“ nepřeceňuje momentální postavení v tabulce centr čtvrtého útoku.

Právě díky Bruno Mrázovi Kohouti přerušili dlouhou sérii proher s Mountfieldem. Ten jediným gólem zápasu na domácím ledě přinesl proti Hradci vítěznou radost do Olomouce. Ví však, že to nemusí nic znamenat. „K zápasu přistoupíme jako ke každému jinému. Musíme se na ně dobře připravit a potom můžeme vyhrát. Oni hrají výborně do defenzivy, mají novou posilu, tým z kvalitních hráčů. Je to dobrý soupeř, proti kterému se bude hrát velmi těžko,“ glosuje druhý tým tabulky Mráz.

Z KABINY SOUPEŘE: Hradecký obranný val funguje

Hradecká mašina prozatím nezastavuje. Momentálně se drží na druhém místě tabulky se 64 body s pětibodovým odstupem na první Plzeň. Z posledních pěti zápasů získali 11 bodů, lepší jsou momentálně jen Vítkovice. Body ztrácí jen v prodlouženích, všechny tři body jim od posledního zápasu s Kohouty sebraly už jen Pardubice. A i Plzeň přejel Mountfield v poměru 6:0. K výhře už pomohla i nová akvizice, bývalý reprezentant Radek Smoleňák.

Hradec je nejlépe bránicím mužstvem v extralize. Obdrželi pouze 60 gólů, za což velkou měrou může i suverénně nejlepší gólman extraligy Patrik Rybár, který má úspěšnost na 94 % a spolu s Konrádem má i šest čistých kont. Velmi mu pomáhá i obrana, která pustí na něj v průměru 25 střel na zápas. Hned za nimi je Olomouc s necelými 26 střelami. V ofenzivě je Hradec úspěšný v přesilovkách, nastřílel 26 gólů, žádné mužstvo nemá více.

Nejproduktivnějším hradeckým hráčem je Rudolf Červený s 28 body (16+12), který je celkově pátý v extralize. Za ním je zkušená trojice Bednář, Koukal a Köhler s 25, 22 a 19 body. Hned tři obránci mají ve statistikách nad 10 plusových bodů.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Václav Sýkora
Hala (kapacita): ČPP aréna (6890)
Poslední utkání: Prohra s Třincem 2:3pp