Premiéru jsem si užil, ale škoda, že jsme nevyhráli, mrzelo po utkání Matěje Kořenka

Petr Luzar
O L O M O U C – První zápas v nejvyšší české hokejové soutěži a hned v prvním útoku. Takový debut zažil devatenáctiletý útočník Matěj Kořenek. Mladý forvard, který s 10 body (5+5) vede po osmi zápasech klubovou produktivitu olomoucké juniorky, zaujal místo v lajně společně s Lukášem Klimkem a Davidem Ostřížkem. Na první výhru v „Áčku“ si ale bude muset počkat. Olomouc doma padla s Plzní 0:4.

Plzeňští otevřeli gólový účet v páté minutě, když proměnili přesilovku. Tomu přihlížel útočník Matěj Kořenek, pro kterého se jednalo o vůbec první zápas v extralize. Jaký měl pocit z premiérového utkání mezi seniory? „Parádní, ale škoda, že jsme nevyhráli,“ mrzelo současného nejproduktivnějšího juniora Olomouce.

⇒ Útočník Matěj Kořenek

Čekali byste, že „olomoucký Gretzky“, tedy alespoň podle čísla na zádech, nastoupí při premiéře ve čtvrtém útoku, aby odbruslil pouze pár minut, a hlavně nikomu nezavazel? Chyba! Trenérské duo Jan Tomajko a Zdeněk Moták obsadilo mladíka hned do prvního útoku vedle osvědčených útočníků Lukáše Klimka a Davida Ostřížka. Sám Kořenek si spolupráci v útoku nemohl vynachválit. „Hrál jsem v lajně s Ostřížem (David Ostřížek) a Klimasem (Lukáš Klimek), což jsou parádní bruslaři, takže mi to vyhovovalo,“ pochvaloval si Kořenek parťáky z útoku.

V polovině první třetiny měl nejmladší člen kádru na holi dokonce vyrovnávací gól, když ho spoluhráč David Ostřížek poslal přihrávkou do brejku. Útočník s devětadevadesátkou na zádech ale neměl moc času k zakončení, a tak střela skončila na plexi. „To byla parádní nahrávka. Byl jsem tam úplně sám, ale jak jsem si to přitáhl, tak se mi bohužel puk postavil na hranu a přestřelil jsem. Určitě jsem ale měl dát gól,“ zhodnotil Kořenek gólovou šanci.

Zajímavostí je, že ani jeden ze čtyř gólů červenobílí neobdrželi ve hře pět na pět. Dohromady ve vlastním oslabení inkasovali třikrát, a jednou ve vlastní přesilovce. „Věděli jsme, že Plzeň má výborné přesilovky. V kabině jsme si říkali tři dny dopředu, že nesmíme faulovat a vyvarovat se zbytečným vyloučením, že to trestají. Navíc se jim daří proměňovat početní výhody obzvlášť na ledě soupeře. Dali jsme si tedy za cíl hlavně nefaulovat, a to se nám bohužel nepovedlo,“ popsal Kořenek na závěr hlavní příčinu porážky, při které Olomouc poprvé v sezoně neskórovala.