Přemýšlel jsem o tom, že bych se jednou vrátil, přiznal nový asistent juniorky Richard Brančík

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po sezóně 2012/2013 ukončily své kariéry dvě legendy olomouckého hokeje. Majitel klubu Jiří Dopita se stal asistentem trenéra Petra Fialy, Milan Ministr se přesunul do vedení klubu. V letošním roce je následoval Mario Cartelli a hokejovou výstroj vyměnil za pracovní stůl. Další překvapení si pro fanoušky připravil bývalý kapitán Mory Richard Brančík. Ten totiž nově bude plnit funkci asistenta trenéra juniorky!

Richard Brančík je neodmyslitelně spjat s olomouckým klubem. Odchovanec Kohoutů strávil na Hané deset let a patřil k velmi platným hráčům. Možná i proto šest let nosil na dresu kapitánské céčko. V působení v klubu z Hané si udělal tříletou pauzu, když si odskočil do nedaleké brněnské Komety vyzkoušet si nejvyšší soutěž. Poté se vrátil, aby znovu oblékal dres Mory. Sezóna 2010/2011 byla ovšem Brančíkovou poslední sezónou v Olomouci co by hráče.

Za svou aktivní hráčskou kariérou ovšem ještě definitivní tečku udělat nechtěl, a tak se na tři roky přesunul do druholigového Přerova. Svůj život spojil pouze s moravskými a slezskými celky a zdaleka ještě nehodlá končit. Teď se totiž vrací zpět do svého mateřského klubu, aby pomáhal rozvíjet dovednosti mladých talentů olomoucké juniorky!

Jak došlo k tomu, že jste se vrátil, a to v nové pozici?
Hlásil jsem už před koncem sezóny, že bude moje poslední hráčská a zhruba kolem Vánoc jsme se s Kamilem (Přecechtělem) začali bavit o možnosti, že bych ho doplnil u juniorky. Po sezóně jsme to pak dotáhli do konce.

⇒ Nový asistent trenéra juniorů Richard Brančík

Přemýšlel jste po vašem odchodu z Olomouce o tom, že byste se mohl jednou vrátit?
Tehdy jsem si chtěl ještě prodloužit kariéru, zahrát si, což mi Přerov umožnil a já si tu dobu tam užil. Už před odchodem z Olomouce jsem přemýšlel o tom, že bych se jednou vrátil a před třemi lety jsem si udělal trenérskou licenci, takže jsem počítal s tím, že by to bylo do nějaké trenérské pozice.

Teď vás čeká nová role jako asistenta trenéra juniorky, máte už nějaké trenérské zkušenosti?
Samozřejmě jsem už v Přerově pomáhal s mládeží, zapojoval jsem se trošku i u jejich áčka, konzultovali jsme nějaké věci s trenéry, ale myslím si, že ta největší praxe mě čeká až letos tady.

Co čekáte od nové výzvy, kterou práce u mládeže bezesporu je?
Těžko říct, to budeme vědět až za rok, protože jsem tu teprve asi tři týdny a trošičku se ještě rozkoukávám. Doufám, že už to bude práce s dospělými lidmi, i když mi to tak někdy zatím moc nepřipadá (smál se). Snad si to všechno sedne, dáme to dohromady, práce s nimi mě bude bavit a věřím, že budeme mít i dobré výsledky.

Seznámil jste se během těch několika týdnů s juniory? Zkusil jste si například už i nějaký trénink?
Kamil (Přecechtěl) mi to umožňuje, takže už jsem si nějaký trénink nachystal sám. Řadu věcí spolu konzultujeme, něco se učím od něj, ale Kamil mi nechává nějaký prostor, takže myslím, že to zatím funguje perfektně.

Trenér Přecechtěl vede rovnou dva mládežnické týmy Olomouce. Budete zastávat pozici asistenta u obou z nich?
Zatím jsme domluvení tak, že budu pomáhat výhradně s juniorkou. Kamil má k tomu ještě mladší dorost, takže ho obdivuji, že to vůbec stíhá, zvlášť dvě kategorie na takhle vysoké úrovni. Jsem tu právě proto, aby mu někdo zůstal, když bude potřebovat odjet s mladším dorostem.

Mimo práce u mládeže máte ještě jedno zaměstnání, jak se to dá časově zvládnout?
Já si k tomu práci dokážu časově uzpůsobit. Za dobu, po kterou tu jsem, to bylo bez problému.

Za dobu, kterou jste strávil v Olomouci, jste tu poznal spoustu hráčů a poměrně velká část z nich v áčku zůstala. Ví, že jste se vrátil?
S nikým jsem se o tom nebavil. Áčko se tu objevilo teprve nedávno, ale myslím, že to rychle zjistí. Až se jim rozjede sezóna a trošku se to o mně rozkřikne, určitě musí nějaké vtípky proběhnout (smál se).