Přidají Hanáci čtvrtou výhru v řadě? V cestě jim stojí Zlín

Jiří Horák
V dalším kole Tipsport extraligy vyrazí Kohouti v neděli do nedalekého Zlína, kde budou chtít přidat čtvrtou výhru v řadě. Pro Hanáky to bude důležitý duel, protože v případě výhry by si pojistili první šestku. Naopak Berani se budou chtít první šestce přiblížit, jelikož na ní ztrácí pět bodů. Zápas na Zimním stadionu Luďka Čajky začíná již v 15:30.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: David Ostřížek

I když Hanáci v posledním zápase s Pardubicemi prohrávali, nakonec dokázali zápas urvat na svojí stranu. „Prakticky ze dvou střel jsme dostali dva góly. Myslím ale, že jsme poté na ně vyvíjeli větší a větší tlak a nakonec jsme to dokázali otočit. Troufám si říct, že zaslouženě," shrnul předešlý vítězný zápas vytáhlý forvard.

Kuriozitou zápasu byla poslední branka nejlepšího střelce Hanáků Zbyňka Irgla, která přišla jako pojistka vítězství minutu před koncem. Irgl se vydal za pukem, který o pár chvil předtím jen těsně minul hostující branku. Olomoucký veterán hledal zpoza branky volného Koloucha. Než však stačil forvard Mory dopravit kotouč do odkryté sítě, Marosz posunul branku. To rozhodčí posoudil jako úmysl a připsal Hanákům, konkrétně tedy Zbyňku Irglovi, technický gól. „Nevím co k tomu říct. Nejdřív se musím podívat na video, abych to mohl nějak posoudit. Mně to jako úmysl úplně nepřišlo. Viděl jsem to z druhého úhlu ze střídačky. Každopádně rozhodčí to uznal, takže pro nás paráda," poznamenal.

⇒ Útočník David Ostřížek

Olomoucký útočník navíc v neděli odehraje zápas proti svému bývalému klubu. Ve Zlíně působil dva roky zpátky. „Vždycky když hraji proti někomu, kde jsem hrál, tak to nějak extra neřeším. Nijak zvlášť se nepřipravuji. Je to pro mě zápas, jako každý jiný," doplnil. K Beranům před sezónou přestoupil Jakub Herman, bývalý spoluhráč právě Davida Ostřížka, který strávil na Hané dlouhých šest sezón. „Občas si napíšeme. Žádné velké hecování zatím neproběhlo. Nějak to neřeším," dodal na závěr.

Z KABINY SOUPEŘE: Zlín se zatím hledá

Berani jsou zatím jak na houpačce. I když vyhráli na Spartě nebo doma porazili Třinec a v posledním zápase Mladou Boleslav, schytali sedm branek od Liberce nebo prohráli s posledním Chomutovem.

Před letošní sezónou ze Zlína odešlo několik opor. Mezi nimi například neproduktivnější hráč Zlína v loňské sezóně Roberts Bukarts, který se upsal Třinci. Dále pak brankářská jednička Libor Kašík, který zkouší štěstí v KHL v týmu Amur Chabarovsk, a v neposlední řadě také mladý David Šťastný. Nesmíme zapomenout také na zlínskou ikonu Ondřeje Veselého, který se rozhodl ukončit svojí kariéru.

Mezi novými tvářemi se ve zlínské sestavě objevili navrátilec Jakub Sedláček, z Ameriky přišel odchovanec Nicolas Werbik, z Olomouce Jakub Herman nebo z Chomutova Michal Poletín.

Berany zatím táhne dvojice Herman - Šlahař. Oba mají dohromady 21 bodů a oba dva do Zlína přišli před sezónou. Herman z Olomouce, Šlahař z prvoligového Přerova. K nim se přidal po návratu do sestavy Honejsek, který si hned ve své premiéře proti Pardubicím připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. Celkem dobře se na začátku sezóny jeví i mladíček Fryšara, který stihnul už dva góly (2+2). Nejproduktivnějším obráncem Beranů je se šesti body (1+5) Lotyš Freibergs.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Kapitán: Tomáš Žižka
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7000)
Poslední utkání: Výhra 5:3 nad Mladou Boleslaví

SOUPISKA Zlína