Přijíždí tým s aktuálně nejlepší formou. Duel s Hradcem bude ve znamení oslav Ultras

Michal Jonáš
O L O M O U C – Po vítězném zápase s Kladnem čeká Moru velice nepříjemný souboj proti Hradci Králové. Východočeši nepoznali hořkost porážky už devět klání, zatímco kohouti se před vyřazovací částí potřebují naladit na vítěznou vlnu. Úvodní buly utkání padne v pátek 24. února v 18:00. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

V neděli se Hanáci představili na ledě Rytířů. Vstup do utkání se Olomouci povedl, v polovině základní hrací doby už kohouti vedli 3:1. „Samozřejmě jsme věděli, že Kladno hraje na domácím hřišti nepříjemný hokej. Má výborný forčeking, na což jsme se snažili připravit a ze zabezpečené obrany využívat protiútoky. To se nám dařilo, pomohly nám k tomu přesilovky i špatné střídání soupeře, které jsme proměnili,“ hodnotil vývoj posledního utkání Boris Žabka.

⇒ Asistent trenéra Boris Žabka

Třetí část hry se však Moře vůbec nepovedla, čemuž napomohlo také zranění pěti hráčů. Kladno dokázalo vývoj utkání srovnat, dokonce pár sekund vedlo. Nakonec však duel došel až do prodloužení, v němž byli po 36 vteřinách úspěšnější hosté. „Do třetí třetiny jsme šli s dvougólovým vedením a možná trochu zbytečně jsme se zatáhli a toho soupeř využil. Hráčům patří velká pochvala za závěr, kdy jsme vyrovnali a zápas otočili. Moc si toho vážíme,“ vyzdvihl své svěřence asistent trenéra.

Nyní do Olomouce zavítá Hradec Králové. Kohouti už mají postup do předkola play-off jistý, avšak budou chtít bojovat o start na domácí půdě. Mora má se soupeřem letos lepší vzájemnou bilanci. Venku nejprve vyhrála 3:0 a doma pak 5:0. V minulém utkání byl lepší díky výhře 5:4 po prodloužení Hradec Králové.

V zápase s Mountfieldem oslaví skupina olomouckých hokejových fanoušků Ultras MORA deset let od svého vzniku, proto je naplánované i celostadionové choreo.

To nejdůležitější o soupeři

Hradec Králové prožívá před hlavní částí sezóny úžasnou formu. Po čtyřech prohraných zápasech se hráči z města kolem Bílé věže vzchopili a na svou nepovedenou sérii odpověděli devíti triumfy v řadě. Velkou zásluhu na tom měla i brankářská jednička Mountfieldu Henri Kiviaho, jenž během této série udržel hned tři čistá konta.

Díky tomu se také klub z východu Čech odrazil ze středu tabulky až do elitní čtyřky. A právě poslední pozici zajišťující přímý postup do čtvrtfinále chtějí svěřenci Tomáše Martince stůj co stůj udržet. Nicméně nebudou to mít vůbec lehké, na záda jim totiž dýchají liberečtí Tygři.

Hradecké bodování vede s patnácti góly a jednadvaceti asistencemi Jakub Lev. Dvaatřicetiletý forvard letos prožívá skvělý ročník, v posledním klání dokonce překonal své bodové maximum. Lvovi úspěšně sekunduje kanadský útočník Christophe Lalancette s dvanácti zásahy a dvaceti nahrávkami. Trojici nejproduktivnějších hráčů Mountfieldu uzavírá Aleš Jergl, jenž prostředí olomoucké plecharény dobře zná.

Soupiska Mountfield HK

Brankáři: Henri Kiviaho, Matěj Machovský.

Obránci: Jérémie Blain, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Petr Kalina, Graeme McCormack, Filip Pavlík, Patrik Marcel, Mislav Rosandič.

Útočníci: Lukáš Cingel, Jan Eberle, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Kevin Klíma, Christophe Lalancette, Jakub Lev, Oliver Okuliar, Lukáš Pajer, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Martin Štohanzl, Ethan Werek, Marek Zachar.

Hlavní trenér: Tomáš Martinec
Hala (kapacita): ČPP aréna (6 890)
Poslední utkání: Výhra 2:1 nad Plzní

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Olomouc – Mountfield HK

umístění v tabulce
118:123 – 69 bodů
skóre a body
129:116 – 81 bodů
Jan Káňa 32 b (12+20)
nejproduktivnější hráč