Příprava pokračuje! Do Olomouce míří jihlavská Dukla!

Martin Vavruša
O L O M O U C – Hanáci za sebou mají další týden tréninků a nadešel tedy čas vyzkoušet si vše znovu v praxi! Tentokrát kohouty čeká prvoligová Jihlava, se kterou loni sehráli dvě přátelská utkání s vyrovnanou bilancí jednoho vítězství a jedné porážky! Jihlava poté prožila velmi povedenou sezónu v první lize, v play-off ji zastavilo až Kladno v čele s Jágrem a Plekancem. Letos v přípravě ji čeká po kazachstánském Pavlodaru teprve druhý zápas.

Hanáci za sebou mají svůj první zápas v přípravě. První srpnový den na svém ledě přivítali Arlan Kokšetau, kterému po bojovném výkonu podlehli v samostatných nájezdech. Návrat do zápasového tempa těšil i Davida Ostřížka, který však zůstával nohama na zemi. „Jo, bylo to super. Vždycky říkám, že ten první zápas je taková první plácaná. To s hokejem nemá moc společného. Ale na soupeři bylo vidět, že už má za sebou nějaké zápasy a má některé systémové věci naučené. Výborně přecházeli z obranného pásma do útoku, dobře si to dávali a myslím si, že to byla dobrá zkouška na začátek," těšilo olomouckou čtyřiačtyřicítku.

⇒ Útočník David Ostřížek

Kohouti se v zápase blýskli dvěma trefami a tu druhou měl na starost právě Ostřížek, který si oddechl, že se mu podařilo prolomit gólový půst tak brzy. „Měl jsem pár střel takových půl na půl a pak to tam spadlo, takže jsem byl rád. Trochu to ze mě opadlo," usmíval se střelec.

Největší problémy z prvního zápasu hledal rodák z Frýdku Místku jen těžko. „Ono toho je ještě hodně. Pouštěli jsme je do neskutečných protiútoků, jeli několikrát sami na gólmana, takže určitě musíme zlepšit obrannou činnost. To a koncovku," uvažoval osmadvacetiletý útočník.

Jako další letní výzva čeká na Olomouc utkání s Jihlavou, která má za sebou rovněž jen jediné přátelské utkání, ale kterou také Hanáci dobře znají, neboť s ní sehráli přípravná utkání také v přechozích třech letech a rok se také střetávali v české nejvyšší soutěži. „Bude to klasický jihlavský bojovný hokej. Uvidíme, s čím přijedou, ale myslím si, že to bude takové hodně bojovné utkání," odhadoval soupeře David Ostřížek.

To nejdůležitější o soupeři:

Jihlavě se po návratu do první ligy dařilo, základní část vyhrála s náskokem šesti bodů před druhým Vsetínem. V play-off pak Dukla nejprve udolala Litoměřice 4:1 na zápasy, následně však stejným poměrem podlehla hvězdami posílenému Kladnu. Letos v přípravě Jihlava stejně jako kohouti čelila pouze kazachstánskému týmu. Jejich soupeřem byl Irtyš Pavlodar, kterému podlehli v šedesáti minutách 2:3.

Olomouc se s Jihlavou v uplynulém ročníku utkala jen dvakrát v přípravě. V obou případech se z vítězství radoval domácí tým, který svého soupeře udolal výsledkem 2:1.

Hlavní trenér: Petr Vlk
Hala (kapacita): Horácký zimní stadion (6 500)
Poslední utkání: Prohra s Pavlodarem 2:3

Srovnání loňské sezóny:

HC Olomouc HC Dukla Jihlava
85 (6.) Body (umístění) 118 (1.)
Zbyněk Irgl (22+8) Nejproduktivnější hráč Matěj Pekr (32+21)
Zbyněk Irgl (22) Nejlepší střelec Matěj Pekr (32)
Jan Lukáš (92,32%)
Branislav Konrád (91,16%)