Přípravě zdar! Kohouti zahájí Letní hokejové hry na ledě Pardubic

Jakub Škoda
O L O M O U C – Hokejovému půstu je konec! Série přípravných zápasů odstartuje prvním utkáním Letních hokejových her. Dynamo je pro Hanáky záludným soupeřem. Minulou sezónu se jim podařilo vyhrát pouze jedno vzájemné utkání. Podaří se tuto bilanci hned v přípravě napravit? Úvodní buly padne ve čtvrtek v 17:00 v pardubické malé hale.

Olomouc má za sebou už týden tréninku na ledě. Začátek se nesl v mírnějším tempu, avšak poslední dny trenéři přitvrdili. „Začínali jsme z pozvolna. Dávalo se pozor, aby si někdo z nás něco neutrhnul, takže první dva tréninky byly volnější. Teď už se do toho začíná dupat, takže sranda to není, ale to k tomu patří. Vyhlížíme první zápasy,“ říká Lukáš Nahodil

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

V loňském roce probíhaly přípravná utkání formou Generali Česká Cupu. Letos sice nic podobného v plánu nebylo, avšak nakonec se těsně před začátkem přípravných utkání povedlo domluvit turnaj s názvem Letní hokejové hry, na kterém se společně s Morou představí Pardubice a Vítkovice. O tom, zdali je turnajový formát výhodou, olomoucká devatenáctka jasno nemá. „Nad tím jsme takhle nepřemýšleli, spíše to bereme jako přáteláky a neřešíme, jestli je to turnaj nebo není. Myslím, že medaile se za to stejně dávat nebudou (směje se). Určitě je to zpestření, spíše pro fanoušky,“ konstatoval. Zároveň ale dodal, že zápasy rozhodně nejedou jen odbruslit. „Samozřejmě chceme vyhrát každý zápas, nicméně spíš jedeme zkoušet systém a podobné věci, co tady trénujeme“.

Minulou sezónu se s diváky odehrálo pouze pár kol. Hráči velmi pocítili nepřítomnost fanoušků, proto se těší, až se tribuny zaplní. „Bylo to strašné. Doufám, že už se to nebude nikdy opakovat, protože hokej se hraje pro lidi. Bez nich to nemá to své kouzlo a atmosféru. Zatím to vypadá, že fanoušci na zimák budou moci jít, takže snad to tak zůstane. I pro nás to bude mnohem lepší, než hrát před prázdným stadionem," netají se Nahodil.

Týmové cíle pro nadcházející sezónu jsou jasné - nemít moc zranění a dojít v sezóně co nejdál. Individuální statistiky jsou pak pro olomouckého útočníka vedlejší. „Chci co nejvíce pomoci týmu a samozřejmě hrát tak, aby na mě mohl být můj syn pyšný. Na nějaké bodové cíle jsem už starý," uzavírá s úsměvem.

To nejdůležitější o soupeři

Pardubice jsou soupeřem, proti kterému se Moře v minulé sezóně moc nedařilo. V posledních čtyřech vzájemných zápasech se z výhry Olomoučtí radovali jen jednou.

Dynamo před začátkem nové sezóny podepsalo smlouvu s explzeňským Dominikem Frodlem nebo bývalým Olomouckým útočníkem Markem Heclem, který v dresu s kohoutem na prsou odehrál 19 utkání, v nichž nasbíral 3 kanadské body. Dále Pardubičtí přivedli Adama Musila (Bílí Tygři Liberec), Davida Ciencialu (BK Mladá Boleslav), Roberta Říčku, Jana Košťálka (oba HC Sparta Praha), Dennise Robertsona (HC Bolzano) a Karla Nedbala (SK Horácká Slavia Třebíč).

Kádr Dynama naopak opustili Marek Ďaloga (Kometa), Luboš Horký (Kometa), Konstantin Braulin (není známo), Pavel Kantor (Znojmo), Tomáš Linhart (Vrchlabí), Andrej Kosticyn (Soligorsk), Matouš Kratochvíl (Pařerov), Ondřej Machala (není známo), Radoslav Tybor (Vítkovice), Michal Vondrka (České Budějovice) a Tomáš Zohorna (Oskarshamn).

Pozor by si měla Olomouc dát na kanadského útočníka Anthonyho Camaru, který za Pardubice odehrál 52 utkání, v nichž sesbíral 43 Kanadských bodů.

Anthony Camara v souboji před olomouckou brankou
Foto: https://www.hcdynamo.cz/

Hlavní trenér: Richard Král
Hala (kapacita): Enteria arena (9 300 diváků)