Přípravu oživí moravské derby! Hanáci se v plecharéně utkají s Kometou

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Již zítra čeká kohouty další domácí utkání. Na ledě plecharény se střetnou s Brněnskou Kometou. Podaří se jim nad rivalem zaznamenat první vítězství v přípravě? Úvodní buly padne na olomouckém zimním stadionu v 17 hodin. Vstupenky budou k dispozici k zakoupení online, a to na tomto odkaze . Dále si je můžete zakoupit od zítřejších 15 hodin na pokladně před zimním stadionem.

Řekli před zápasem: Michal Kunc

⇒ Útočník Michal Kunc

Utkání proti Vítkovicím útočník Michal Kunc neodehrál. V předchozích střetnutích ale nastupoval převážně s dalšími mladíky, Janem Bambulou a Tobiášem Handlem. O tom, zdali tato formace bude pospolu i v sezóně, nechtěl zatím spekulovat. „My se sestavu dozvídáme zhruba den před zápasem. Trojice, ve kterých hrajeme, určitě nebudou pořád stejné. Trenéři to chtějí protáčet tak, aby věděli, kdo k sobě nejvíce pasuje,“ konstatoval.

Nyní se forvard s dvaadvacítkou na zádech připravuje společně se spoluhráči na duel s brněnskou Kometou, tedy s týmem, z nějž do Olomouce během minulé sezóny přišel. „Je to můj rodný klub, takže je to pro mě speciální. Půjdu do toho ale stejně jako do ostatních utkání, tedy na 100%,“ avizoval.

Pro Kunce bude tento duel o to pestřejší, jelikož jeho sestra, Monika Kuncová, se stala členkou marketingového oddělení brněnského klubu. „Je to další důvod, proč chci Kometu porazit,“ řekl rozhodně. Zároveň dodal, že o vzájemné předzápasové popichování určitě nebude nouze. „Zatím žádná sázka neproběhla, ale určitě se na něčem domluvíme. Třeba bude dávat víc instagramových příběhů s olomouckými hokejisty než s těmi brněnskými,“ dodal se smíchem.

O rodinnou podporu ovšem olomoucké pravé křídlo určitě nepřijde. „Přijedou rodiče i s mojí přítelkyní. Sestra to ale asi bohužel nestihne,“ prozradil.

Nakonec se Kunc vyjádřil k aktuální formě Hanáků, kterým se v přípravě zatím nepodařilo zvítězit. Věří, že proti Kometě se tato série zlomí. „Doufám v to, jelikož i když jsou to přípravné zápasy, tak to kabině pomůže. Náš hlavní úkol je ale co nejvíce se přichystat na novou sezónu,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři:

Přípravu zahájili Brněnští remízou s Třebíčí (3:3). Poté ovšem přišly dvě vítězství. Nejprve si hráči jihomoravské metropole poradili ve Znojmě s místními Orly (4:6), načež přišla vysoká domácí výhra nad současnými extraligovými mistry z Třince (7:0).

Kometa před startem sezóny razantně obměnila kádr. Do klubu přišel Radovan Pavlík (Hradec Králové), Marek Ďaloga (Pardubice), Martin Dočekal (Vítkovice/Plzeň), Luboš Horký (Pardubice),Dalimil Mykiska (Karlovy Vary), Alexandre Mallet (Vítkovice),Matěj Tomek (Sparta),Vladimír Róth (Lusanne),Marcel Haščák (Poprad),Andrej Kollár (Nitra),Vojtěch Mozík (Kunlun) a Michal Krištof (Oulu).

Z kádru naopak odešli Michal Barinka (neznámo), Jakub Valský (neznámo), Petr Zámorský (neznámo), Peter Trška (Zlín), Dávid Bondra (Bratislava Capitals), Jakub Klepiš (Liberec), Vojtěch Němec (Znojmo), Peter Schneider (Salcburk), Karel Vejmelka (Arizona Coyotes), Libor Zábranský (Jokerit), Karel Plášek (Vancouver Canucks), Filip Pyrochta (Salpa) a Stanislav Svozil (Columbus Blue Jackets).

V loňské sezóně měli Hanáci s Kometou vyrovnanou bilanci dvou vítězství a dvou porážek. Obě výhry zaznamenali olomoučtí hokejisté v nastaveném čase.

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Hala (kapacita): DRFG arena (7 7700 diváků)
Poslední utkání: Výhra 7:0 nad Třincem.

Zimní stadion (dále jen ZS) lze navštívit jen při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:

1) Návštěvník absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

2) Návštěvník absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

3) Návštěvník byl očkován proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

4) Návštěvník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Při vstupu na ZS a při pobytu v něm je návštěvník povinen nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu), která je daná aktuálními opatřeními vlády a ministerstva zdravotnictví.

Pokladny budou otevřeny dvě hodiny před zápasem pouze na straně od "Magistrátu". Celosezónní permanentky (černá barva) mají vstup zadarmo, držitelé permanentek na základní část (červená barva) si musí zakoupit vstupenku.

Statistiky obou týmů z minulé sezóny:

TELH 2020/2021
HC Kometa Brno – HC Olomouc

umístění v tabulce po ZČ
144:152 – 73 bodů
skóre a body
105:156 – 59 bodů
Peter Mueller 64 b (29+35)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 28b (13+15)
Peter Mueller – 29 branek
nejlepší střelec