Příště se musíme rvát za každou cenu, burcuje Jan Knotek po prohře s Kometou

Daniel Fekets
O L O M O U C - V zápase 30. kola Tipsport extraligy s brněnskou Kometou vyšli Hanáci vůbec poprvé v sezóně střelecky naprázdno. Góly Michala Krištofa a Martina Dočekala z druhé třetiny rozhodly. Tři body putovaly po výsledku 2:0 na jih Moravy.

První třetina nabídla aktivní hokej z obou stran, ale úvodní branky se v ní tisícovka fanoušků nedočkala. Vidět byla především elitní formace vedená Davidem Krejčím, která před svatyní Jakuba Sedláčka předvedla několik kvalitních střídání. Po přestávce se ale Kometa ujala dvoubrankového vedení. Svůj náskok pak udržela až do konce. „Brno je zkušený mančaft. Když vedlo 2:0, tak nemělo potřebu nikam létat. Nemuselo hrát hokej nahoru a dolů. Soupeř si vedení s přehledem pohlídal,“ řekl hned po zápase smutný Jan Knotek.

⇒ Útočník Jan Knotek

„Těžko se ten zápas hodnotí. Bylo to divné utkání. Asi i vyrovnané, ale z naší strany v celkovém součtu nepovedené. Druhá půlka první třetiny byla celkem dobrá, ale poté to nebylo ono,“ navázal.

Co je potřeba podle zkušeného útočníka zlepšit do příštích zápasů? „Musíme se do branky daleko více tlačit. To si však můžeme opakovat neustále dokola. Chce to víc klidu, větší razanci a pokud nám to nelepí, tak se musíme rvát za každou cenu.“

Poté doplnil: „Za poslední dobu jsme prohráli poměrně hodně utkání, takže o několik pater dolů nás to srazit nemůže, poněvadž v tuto chvíli dole jsme. Doufal jsem, že si z duelu v Litvínově vezmeme daleko víc. Chtěli jsme se odlepit a zároveň se vrátit na vítěznou vlnu, ale bohužel se to nepovedlo. Nezbývá nic jiného, než se z toho co nejdříve dostat.“

Přesně po měsíci se na olomoucký led vrátil brankář Jakub Sedláček, jenž vychytal domácí střelce třiceti zásahy. „Kubovi jsme to moc těžké neudělali. Pár závarů jsme tam měli, ale celkově jich bylo velmi málo,“ přiznal. „Popravdě jsme se přímo před něj zas tak často nedostávali, takže o to jednodušší to měl. Před zápasem nebyl čas si něco říkat, ale po utkání jsme si popřáli hodně štěstí,“ prozradil forvard s dvanáctkou na drese.

Další klání odehrají kohouti až v pátek s Mladou Boleslaví. „Krátká pauza přijde vhod. Potřebujeme trošku vypnout a nemyslet jen na hokej. Jde to rychle za sebou a postupně se to kupí. Ať už po fyzické, nebo i po psychické stránce,“ uzavřel Knotek.