Prolomí Hanáci sérii čtyř proher? V cestě jim stojí třetí Hradec

Jiří Horák
O L O M O U C – Poslední zápas před reprezentační pauzou sehrají Hanáci doma s Hradcem Králové, se kterým v prvním vzájemném utkání na hradeckém ledě prohráli o tři branky. Nyní mají za sebou sérii čtyř zápasů bez bodu, proto tuhle sérii budou chtít logicky co nejdříve prolomit. Naopak Hradec po třech prohrách v řadě dokázal nyní dvakrát po sobě vyhrát, což ho drží na třetí příčce. „Je úplně jedno, jak hráli, jestli vyhráli nebo prohráli. My se musíme soustředit na sebe a urvat to," burcuje před zítřejším zápasem Petr Strapáč. Nedělní utkání startuje v plecharéně v 17:20.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: Petr Strapáč

Olomoučtí hokejisté v posledním zápase proti Třinci neuspěli, což znamená, že si připsali čtvrtou porážku v řadě. I když si na Třinecké věřili, jelikož s nimi v prvním vzájemném utkání vyhráli, nevyšla jim vůbec první třetina a museli se smířit s prohrou. „Úvod nám hodně nevyšel a od toho se pak odvíjel celý zápas. Třinec měl sebevědomí, házel si to. My jsme bohužel dělali chyby a oni nás trestali. Ale hodili jsme to za hlavu, dobře jsme potrénovali a chceme vyhrát za tři body," vysvětloval příčiny poslední prohry Petr Strapáč.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Jedna pozitivní věc se ale přeci jen i na tomto prohraném zápase našla. Hanáci dokázali vsítit více než dvě branky. „Je pravda, že jsme doteď nedávali góly, ale obraz hry byl takový, že věci, co jsme chtěli plnit, jsme neplnili. Bohužel jak říkáte, nedali jsme góly. Naopak každý inkasovaný gól nás srážel. Rozhodně se máme z čeho poučit," dodal olomoucký forvard.

Hradečtí měli mezi dvanáctým a čtrnáctým kolem lehký výpadek, když nedokázali ani v jednom zápase zvítězit za tři body. Poslední dvě střetnutí ale negativní sérii protrhli, když dokázali v prodloužení vyhrát v Chomutově a v pátek porazili doma Zlín. „Já myslím, že je úplně jedno, jestli vyhráli nebo prohráli. My musíme hledět na sebe. Máme čtyři prohry, takže jdeme do toho s tím, že chceme zvítězit a je úplně jedno, kolik výher nebo proher Hradec má."

Hradecká ofenzíva poměrně válí. Drží se na pátém místě v počtu vstřelených branek z celé extraligy. Hanáky tudíž nečeká nic jednoduchého. „Hrají jinak, než hrávali sezóny předtím. Trošku pozměnili kádr, takže hodně napadají, rvou to do brány. My se ale musíme držet toho svého, nepřizpůsobovat se jejich hře a naopak jim vnutit hru naší," doplnil Strapáč na závěr.

Duel proti Mountfieldu bude pro fanoušky na Zimním stadionu v Olomouci o to zajímavější, protože je během přestávkového programu čeká soutěž se společností BPS Mobil s.r.o. Soutěžící, který jako první trefí prostřední výřez ve střelecké desce, se může těšit na mobilní telefon Honor 7s. Pokud se nikdo netrefí, tak jako cena útěchy bude pro všechny tři soutěžící přichystán fitness náramek Honor Band 3.

Z KABINY SOUPEŘE: Hradec táhne Pavlík se Zámorským

Hradečtí vstoupili do sezóny vskutku bravurně, když v prvním kole sice prohráli se Spartou, poté ale urvali sedm výher v řadě. Úctyhodnou sérii zastavil až Litvínov. Menší výpadek je čekal mezi dvanáctým a čtrnáctým kolem, když neurvali ani bod. Sérii ale zlomili vítězstvím v Chomutově, na které navázali pátečním vítězstvím nad Zlínem. To je stále drží v popředí tabulky. Nyní mají shodně bodů se Spartou a Libercem, akorát Liberec má zápas k dobru.

Hradecké před sezónou opustilo několik opor. Nejvíce citelná je asi ztráta kapitána Jaroslava Bednáře, který se rozhodl ukončit kariéru. Kapitánské céčko po něm převzal Petr Koukal (po disciplinárním trestu za hrubý faul ve východočeském derby jej však přebral Dominik Graňák). Klub dále opustili také Radek Smoleňák, Rudolf Červený, Patrik Rybár, Blaž Gregorc, Martin Látal nebo třeba Bedřich Köhler. Opačným směrem přišli z Třince Daniel Rákos s Tomášem Linhartem, Tomáš Vincour z Brna, Brandon Maxwell z Mladé Boleslavi nebo třeba Richard Nedomlel ze Sparty.

Nejproduktivnějším obráncem a zároveň hráčem je s šestnácti body Petr Zámorský, který si drží bod na utkání. Nejlepším střelcem s osmi brankami je poté Tomáš Vincour, který společně s Radovanem Pavlíkem mají shodně po jedenácti bodech a vládnou bodování útočníků. Mezi třemi tyčemi zatím dostal více prostoru Brandon Maxwell, jehož úspěšnost je lehce pod 92%. Dobré čísla má i Jaroslav Pavelka, který odchytal pouze o dvě utkání méně a drží si úspěšnost okolo 90,7%.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér:Tomáš Martinec
Kapitán: Dominik Graňák
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6890)
Poslední utkání: Výhra nad Zlínem 4:2

SOUPISKA Mountfieldu