První dvě třetiny byly z našeho pohledu mizerné, nešetřil svůj tým Jakub Bartoň

Miroslav Fantal
O L O M O U C – Hokejisté olomoucké Mory zakončili třízápasovou sérii domácích zápasů ziskem jednoho bodu. Ten je pro Hanáky velmi cenný, neboť ještě pár okamžiků před koncem Mora prohrávala. Nakonec ale v posledních vteřinách kohoutí smečka vrhla vše do útoku a dotáhla zápas alespoň do prodloužení, ve kterém se již usmálo štěstí na soupeře. „Sice je škoda, že jsme prohráli v prodloužení, ale bod je dobrý. Za závěr utkání jsme si jej zasloužili,“ řekl po zápase Jakub Bartoň.

Ani třetí domácí zápas Kohoutů v extraligové baráži neušetřil návštěvníky od dramatické koncovky. Na rozdíl od předchozích dvou bitev tahali za kratší konec Hanáci, v posledních vteřinách zápasu ale během hry bez gólmana rozjásal zaplněné tribuny gólem na 2:2 útočník Marosz, jenž tak poslal zápas do prodloužení. „Věřil jsem tomu, nepropadal jsem situaci. Ani nebylo tak složité tomu věřit. Parta je tu skvělá, užíváme si to. Já jsem si myslel, že to tam spadne,“ prozradil kapitán Mory Jakub Bartoň.

⇒ Obránce Jakub Bartoň

Ale pojďme pěkně na začátek. Svěřenci trenéra Petra Fialy tentokrát nedokázali navázat na výkony z předešlých tří zápasů a svému soupeři se těžko vyrovnávali. „Nezačali jsme moc dobře, celý zápas jsme hráli špatně. Boleslav byla dlouhou dobu lepší, je to tak. Musíme si přiznat, že my jsme hráli špatně. Budeme to muset zlepšit,“ potvrdil po utkání olomoucký bek.

Největší problém Kohoutů byl v přechodu do útočné fáze. Zatímco Bruslaři během dvou třetin vyslali na gólmana Halásze celkem 26 střel, z toho dvě úspěšné, Mora zaměstnala Valenta jen deseti pokusy. „Boleslav dobře bránila, dlouho jsme se nemohli prosadit. Bylo to na nás vidět, první dvě třetiny byly z našeho pohledu hodně mizerné. Soupeř se na nás dobře nachystal,“ přiznal.

Až ve třetí třetině se olomoucký celek probudil ze spánku, ani po obrovských šancích ale stále nepřicházelo snížení. Toho se hokejisté prvního českého mistra dočkali až pět minut před koncem, kdy snížil Selingr. V již zmíněném závěru pak Hanáci dokonali srovnání necelé čtyři vteřiny před koncem. „Bod je pro nás hodně dobrý, snad nám pomůže v závěrečném výsledku. Naštěstí jsme to ukopali, bylo na nás vidět, že makáme až do konce,“ byl rád dvaatřicetiletý bek. „Sice je škoda, že jsme prohráli v prodloužení, ale bod je dobrý. Za závěr utkání jsme si jej zasloužili,“ doplnil.

Olomoučtí hráči tak zakončili třízápasovou sérii domácích duelů ziskem jednoho bodu, celkem před vlastním publikem nasbírali bodů sedm. Nyní je však čeká těžký úkol. Během šesti dní se Mora vypraví třikrát na led soupeře. „Bude to ještě větší dřina než doposud. Je vidět, že nejsme outsideři a že můžeme do toho zasáhnout. Deset bodů je fantazie, snad to tak bude i pokračovat. Všichni budou vykulení,“ usmíval se vlasatý obránce.

„V sobotu si odpočinem a na Kladně začneme určitě jinak. Takový výkon by na ně nestačil. Musíme zapomenout na první dvě třetiny a odrazit se od našeho výkonu ze závěru,“ dával jasný cíl na neděli.

Statistiky Jakuba Bartoně

Body: 0+0

Střely: 0

+/-: -1

Čas na ledě: 17:56

Střídání: 23

Radegast index: 7 (blokování hráče: 2, blokování střely: 3)

Náročný program, kdy musí všechna mužstva zvládnout všech dvanáct kol během osmadvaceti dní, se již může začít podepisovat na únavě. V tom ale olomoucký kapitán nevidí problém. „Bude to náročné, ale všechna mužstva na tom jsou stejně. Síly ubývají jak nám, tak i soupeřům. A kdo se s tím lépe popere, ten bude úspěšný.“

Nejbližším soupeřem Kohoutů bude už v neděli extraligové Kladno, které je překvapivě až na čtvrtém místě tabulky a za svými konkurenty zaostává i bodově. „Na Kladně jsem hodně dlouho nehrál. Říkám, že nemáme co ztratit. Máme dobrou výchozí pozici, takže tam pojedeme získat za každou cenu nějaké body,“ tvrdil odhodlaně Jakub Bartoň.

Na co však mohou v nejbližších dnech hokejisté Mory zapomenout, to je mohutná podpora z hlediště. Průměrně si našly cestu na tribuny více jak čtyři a půl tisíce diváků, i v tomhle zatím Kohouti vedou před svými soupeři. „Atmosféra byla fantastická. I diváci určitě věřili. Velký dík fanouškům, kteří chodí. Je mnohem lepší hrát doma pod takovým publikem,“ pochvalovala se dlouholetá opora Kohoutů.