První formace? Jsem rád za příležitost, hlásí Tobiáš Handl, který zaujal i trenéry

Josef Prášek
O L O M O U C – V prvním domácím zápase nové sezony Hanáci padli proti Liberci o tři branky. Jedinou trefu si připsal mladičký útočník Tobiáš Handl, jenž dostal prostor v první lajně a odvděčil se brankou a cenou pro nejlepšího hráče týmu. Zdeněk Moták zase řekl, že by v pátek mohli být k dispozici David Ostřížek a Tomáš Dujsík.

Hanáci chtěli navázat na vítězství ze Zlína, ale Liberec byl nakonec nad jejich síly. „Do půlky utkání jsme s nimi hráli vyrovnaně, ale potom to zlomili a urvali tři body,“ připomíná Tobiáš Handl poslední třetinu, ve které Bílí Tygři vsítili tři branky. „Makali jsme stále na sto procent. Ovšem v poslední části už byli lepší,“ tvrdí.

⇒ Útočník Tobiáš Handl

„Začali jsme si dávat nepřesné nahrávky a létali jsme z jednoho pásma do druhého. Byli jsme tam jako na kolotoči a z toho pramenily i branky,“ sděluje zklamaně Tobiáš Handl.

Zklamaný přitom nebyl v úvodní periodě, ve které se prosadil a vstřelil první domácí branku Olomouce v nové sezoně. „Já absolutně netuším, jak jsem se tam ocitl. Naštěstí to tam spadlo,“ pousmál se teprve osmnáctiletý mladík, mohl přidat i další branku, protože v prostřední třetině se krásně prokličkoval až před brankáře soupeře.

„Mrzí mě, že jsem to neproměnil. Zápas se mohl vyvíjet jinak. Já jsem mířil na vyrážečku do šibenice, ale brankář mi to bohužel vykryl,“ popisuje svou velkou šanci.

Přesto ho pochválil i trenér, kterému se jeho výkon líbil. „Myslím, že si své odvedl. I když je věkem stále junior, tak hrál dobře a nás nezklamal. Spíše naopak… Dal vedoucí branku a pak si vytvořil technickým provedením další dvě šance. Škoda, že je neproměnil. Mohl svůj výkon korunovat ještě lépe,“ povídá Zdeněk Moták o svém mladém svěřenci.

Foto: Alena Zapletalová

Tobiáš Handl dostal prostor v první formaci a byl vyhlášen i nejlepším hráčem svého celku. „Jsem rád, že mi trenéři dali příležitost a budu se snažit jim to vynahradit,“ sděluje útočník, který hrál ve formaci s Janem Knotkem a Lukášem Kucserou. „Jsou to zkušení hráči, což je hned pro mě jednodušší, oni mi dokážou hodně pomoct,“ pochvaluje si spolupráci s nimi.

V pátek už možná s Ostřížkem a Dujsíkem

Další utkání čeká Hanáky v pátek, kdy doma mají vyzvat Pardubice. Je jisté, že do zápasu nebudou moct zasáhnout dvojice útočníků Klimek se Strapáčem. Připraveni by ale mohli být už David Ostřížek a Tomáš Dujsík.

„Doufám, že v dalším utkání budou hrát. To by nám pomohlo, protože patří ke zkušeným hráčům,“ říká trenér Zdeněk Moták.