Výsledek únorové ankety „Kohout měsíce“ je jedním velkým překvapením. Na prvním místě totiž skončil nejstarší člen olomoucké kabiny Pavel Selingr. Ten po zjištění, že fanoušci vybrali nejužitečnějším hráčem právě jeho, neskrýval nadšení. „Paráda, to jsem opravdu nečekal. Nikdy jsem nebyl ani v první dvacítce, takže je to pro mě překvapení. Ani v předchozích letech jsem nic podobného nevyhrál,“ povídal překvapeně Pavel Selingr.

⇒ Útočník Pavel Selingr

Pětatřicetiletý útočník, pro kterého je Olomouc během bohaté kariéry už desátým klubem, získal od fanoušků 115 bodů, před druhým Rostislavem Maroszem s 91 body tak měl čtyřiadvacetibodový náskok. Třetímu Davidu Ostřížkovi příznivci olomouckého klubu poslali 57 bodů. Selingr za sebou nechal i tři spoluhráče, kteří vyhráli ankety v předchozích měsících.

Gólman Tomáš Vošvrda obsadil s 53 body čtvrté místo, jeho parťák z brankoviště Tomáš Halász získal jen o bod méně a s 52 body šlapal Vošvrdovi na paty z pátého místa. Ani Denis Kindl, který se stal „Kohoutem měsíce“ v říjnu a listopadu, svůj triumf nezopakoval a s 19 body obsadil 12. místo. „Tak to se musím podívat na web. Mám radost, že jsem přeskočil i takové kádry,“ smál se člen první formace.

Uprostřed rozhovoru se olomoucký útočník zamyslel nad tím, za jaké období vlastně ocenění získal. „V únoru jsem nic neměl. To si asi Ríša (Diviš) dělal srandu, tak tam přidal nějaké hlasy. Možná, že ten hattrick měl vliv na počet hlasů. Dal jsem první hattrick v kariéře. Tak jsem si to odbyl, splnil jsem další takovou metu. Hattrick by se měl dát jednou za kariéru, tak jsem to potřeboval ještě zvládnout,“ tvrdil s úsměvem Selingr.

Selingrův hattrick nebyl jen prvním v jeho seniorské kariéře, ale také prvním pro kohoutí A tým v ročníku 2013/2014. „Peky (Matěj Pekr) se letos zadrhl, loni dával hattrick každý týden. Třeba mu to vyjde s Jihlavou,“ popichoval svého spoluhráče stojícího opodál.

Nejkratší měsíc roku byl pro odchovance Slezanu Opava doslova veleúspěšný. Během základní části letošního ročníku a dosud odehraných kol vyřazovacích bojů nasbíral „Seloš“ 27 bodů, z toho devět právě v únoru za sedm gólů a dvě asistence. „Super, únor mám asi silný. Byla olympijská pauza, tak jsem se díval na Švédy a na naši reprezentaci, jak výborně hrají a nějak mě to nahecovalo a inspiroval jsem se. Když jsem viděl olympiádu, dostal jsem větší chuť do hokeje,“ vtipkoval hráč s číslem 11 na zádech.

Pravý křídelník se během sezóny posunul ze čtvrté až do první formace. Mělo i Selingrovo stěhování vliv na jeho formu? „Určitě to má vliv, člověk hraje víc přesilovek, začíná je a má hlavně tam má Ráďu (Radima Kucharczyka),“ uculoval se hokejista s „áčkem“ na dresu.

Hráč s extraligovými zkušenostmi ale s Kucharczykem nastupuje pravidelně, stejně tak i s dalšími staršími hráči z olomoucké kabiny. A zdá se, že mu zkušenější parťáci vyhovují. Nejinak tomu totiž bylo i v předchozí sezóně. „S kým jsem hrál loni? S Kuchardou (Radimem Kucharczykem), Ríšou (Richardem Divišem)…Asi musím hrát jen s těmi starými, ti mi rozumí, mladí ne. Ale i s mladými jsem hrával, s Kolouškem (Petrem Kolouchem), s Kraldou (Lukášem Králíkem), se Sonnym (Alešem Jerglem). Já jsem hrál prakticky se všemi,“ přemýšlel hráč, který si během šesti zápasů vyřazovacích bojů připsal šest bodů (4+2).

Došlo ovšem i na zhodnocení únorových výsledků týmu. Ty byly před play-off jako na houpačce. Druhý měsíc roku začali Kohouti vysokou prohrou v Benátkách nad Jizerou (0:4), následoval zisk dvou bodů po výhře nad posledním Mostem po samostatných nájezdech (3:2). Poté si Hanáci poradili s Ústím nad Labem (4:1) a lídrem soutěže z Mladé Boleslavi (3:0). Pak ovšem přišlo zakolísání a Olomoučtí dvakrát padli, nejprve v Havířově (1:4) a stejným výsledkem v Českých Budějovicích. Reputaci si Kohouti napravili na Havlíčkově Brodu, který rozstříleli 11:0. „Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. Asi jsme v únoru měli nějaké slabší momenty, to se stane,“ řekl krátce.

Kohout měsíce února – TOP FIVE

1. Pavel Selingr        115 bodů
2. Rostislav Marosz       91 bodů
3. David Ostřížek        57 bodů
4. Tomáš Vošvrda        53 bodů
5. Tomáš Halász         52 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Denis Kindl       45 bodů
2. Tomáš Halász       40 bodů
3. Michal Vodný       35 bodů
4. Radim Kucharczyk     29 bodů
5. Tomáš Vošvrda      28 bodů
6. Richard Diviš      20 bodů
7. Jakub Herman       19 bodů
8. – 9. Jakub Bartoň    16 bodů
8. – 9. David Ostřížek   16 bodů
10. Jan Knotek        15 bodů