Puk za gól si neschovám, ten už si asi vzal Krejča, smál se Jan Švrček po svém extraligovém jubileu

Daniel Fekets
O L O M O U C - Zápas proti Mladé Boleslavi byl speciální nejen pro Davida Krejčího, jenž v dresu Hanáků odehrál své první extraligové utkání, ale také pro obránce Jana Švrčka. Neprostupná hráz obranných řad kohoutů odehrála své sedmisté extraligové utkání, ve kterém navíc podstatně přispěla k zisku dvou bodů. Pětatřicetiletý obránce vyrovnal těsně před koncem třetí třetiny na 2:2, čímž zařídil prodloužení. V tom se Hanákům nakonec povedlo získat bonusový bod na svoji stranu.

„Nejen já, ale celý tým je rád, že to tam spadlo v tak důležitou chvíli. Brzy jsme srovnali, což nás určitě nakoplo,“ komentoval Jan Švrček svou vyrovnávající branku.

Hanáci si v závěru třetí periody vytvořili tlak, jenže rozhodnutí v řádné hrací době nepřišlo, o to se postaral až v prodloužení Jan Knotek po krásné individuální akci. „Sice jsme v prodloužení neproměnili přesilovku 4 na 3, ale zase jsme rozhodli v oslabení 3 na 4, takže pro nás parádní dva body se silným soupeřem,“ radoval se přerovský odchovanec.

⇒ Obránce Jan Švrček

Následně doplnil: „První zápas byl celkem dobrý a vyrovnaný. V první třetině to byla taková oťukávaná. Poté jsme se zlepšili, k vidění byly šance na obou stranách a vyrovnaný hokej. Určitě můžeme být spokojení se ziskem dvou bodů. Diváci také mohou odcházet v dobrém rozpoložení, protože po delší době byli puštěni na stadion a hned viděli naši výhru.“

Jan Švrček neopomenul ani na přínos brankáře Jana Lukáše, jenž pochytal několik velkých šancí soupeře. Nejvíce se zaskvěl při protiútoku dva na jednoho ze začátku druhé třetiny, kdy zastavil příležitost hostujícího Jana Dufka. „Honza se toho zhostil parádně. Moc dobře víme, že umí zachytat. Určitě nás bude držet co nejdéle a forma mu vydrží. Budeme mu však muset pomáhat,“ prohlásil na Lukášovu adresu.

Pochvalu si od svého spoluhráče vysloužil i David Krejčí. „Ten, kdo se přijde na naše zápasy podívat, nebo si je pustí v televizi, tak to uvidí sám. O jeho přínosu pro tým vůbec nemá cenu diskutovat. Je to parádní hráč. Takového jen tak do extraligy nedostanete. Jsme strašně rádi, že David přišel zpět domů, že nám bude v této sezoně pomáhat a snad nějaký úspěch s ním uhrajeme,“ přeje si Švrček.

Pro důrazného zadáka se jednalo o pikantní utkání. Po duelu s Bruslaři má totiž Jan Švrček na svém kontě 700 odehraných extraligových zápasů. Všechny starty stihl posbírat ve Znojmě, Zlíně, Kometě, Spartě a v neposlední řadě samozřejmě v Olomouci. „Věděl jsem to. Shodou okolností jsem se po minulé sezoně díval, kolik mám odehraných utkání, takže jsem věděl, že zápas v 1. kole bude mým sedmistým v extralize. Jsem rád, že jsem v něm dal branku, ale puk si asi neschovám, ten si už možná vzal Krejča za první gól. Nejspíše tedy bude nenávratně pryč,“ zavtipkoval s úsměvem od ucha k uchu.

Zároveň přiznal, že premiérové duely v sezoně rozhodně jednoduché nejsou: „Necítil jsem se úplně špatně, ale byl to první zápas, kdy je to vždy víceméně taková oťukávaná. Chvíli trvá, než se člověk nastartuje do extraligového módu. Myslím si, že od celého mančaftu to bude postupem času lepší.“

Na závěr smekl před olomouckými příznivci, kterých se v plecharéně sešlo něco málo přes čtyři a půl tisíce. „Celá minulá sezona byla na...vy víte co. Bylo to samozřejmě tím, že fanoušky nepustili do hlediště. Nikomu se v takové komorní atmosféře dobře nehrávalo. Proti Mladé Boleslavi to bylo úplně o něčem jiném. Jsme strašně rádi za fanoušky, které tady máme. Po dlouhé době jsme slyšeli parádní kulisu, která nás hnala za vítězstvím,“ uzavřel Švrček.