Radek Meidl: Mám čtyři stehy, takže to není tak hrozné

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Přišel, zranil se, dvakrát skóroval. Tak by se dalo zhodnotit pondělní vystoupení Radka Meidla v dresu Olomouce proti celku HC Stadion Litoměřice. Mladému Kohoutovi nejdříve odražený kotouč rozsekl ret. Kustod mu doporučil nedohrát zápas, Meidlova vůle byla ale neoblomná. Díky ní pak dvaadvacetiletý útočník dvěma trefami pomohl svému týmu k výhře nad nováčkem ligy.

Mezi novináři to lehce zašumí smíchem, když Radek Meidl doráží k rozhovoru a praví s úsměvem: „Nemůžu mluvit.“ Není se čemu divit, jeho zranění jakoby mu zdvojnásobilo velikost spodního rtu.

Autor dvou branek Radek Meidl
Ke svému úrazu přišel v první části při snaze o zakončení. „Díval jsem se na dorážku a trefil mě odražený puk.“ Po ošetření nedbal na rady o nepokračování v utkání a opět se hladově vydal na zteč, i když pro jistotu s košíkem. „Leoš mi říkal, ať se už na to vykašlu, ale já jsem mu odpověděl, že to dohraju. Mám čtyři stehy, takže to není zase tak hrozné,“ vysvětluje Meidl.

Jeho rozhodnutí nakonec znamenalo dva góly v síti Litoměřic. Při prvním dorážel vyraženou ránu Bartoně, u druhého při akci dva na jednoho využil přihrávky Matěje Pekra. „Mohl jsem dát více branek, ale tak dvě pro začátek stačí,“ tvrdí zvesela aktuálně olomoucká devítka.

Přitom v závěru nebyly šance na hattrick vůbec liché, jeho formace dostala prostor prosadit se z přesilové hry. „Trenéři nás nechali na poslední přesilovku. Bohužel to nevyšlo, ale je to jedno. Hlavně že jsme vyhráli, a dostali se tak do první pětky,“ je spokojený mladý forvard.

Pro Meidla to byl v této sezóně druhý návrat do Olomouce. Tentokrát by si ale svůj pobyt u Kohoutů mohl prodloužit na delší dobu. „Já to neřeším, to záleží na klubech, jak se dohodnou mezi sebou.“ Jeho souhra se spoluhráči však motá soupeřům hlavy. „Naše lajna nám svědčí, s Pekym a Řepou nám to jde. Rozuměli jsme si už v přípravě,“ vzpomíná bez devíti centimetrů dvoumetrový hokejista na souhru s Matějem Pekrem a Jiřím Řípou z předsezónních zápasů.

Pro Moru byl zápas s Litoměřicemi poslední před Vánocemi. Hanáci tak mohou svátky využít alespoň ke krátkému odpočinku. „Vánoce budu trávit zřejmě s mužstvem, moc toho času totiž není. S kluky si asi rozdáme nějaké dárky,“ prozrazuje Meidl, jak bude trávit své volno.

FOTO: Zdeněk Polák