Radim Kucharczyk proměnil dva nájezdy: Trenér řekl, ať jdu, tak jsem šel

Ondřej Kubát
T Ř E B Í Č - Zkušený útočník Radim Kucharczyk se stal ústřední postavou pozápasové nájezdové loterie v Třebíči. V páté sérii nejprve srovnal střelou mezi betony na 2:2, v šesté pak úplně stejným způsobem zajistil Hanákům zisk druhého bonusového bodu. „Jsem rád, že to tam dvakrát na zbabělce propadlo,“ komentoval.

Jak se vám hraje v první formaci bez Jiřího Dopity?
Létám zprava na střed, takže je to trošku zvláštní, je to nezvyk. Před rokem jsem ale takto hrál, takže se to dá zvládnout. Už ale čekám, až se vrátí Dopi. On mi tam přeci jen ty puky dá. S ním je naše pětka silná.

⇒ Radim Kucharczyk

Střídají se vám spoluhráči ve formaci. V Třebíči jste hrál s Pekrem, předtím třeba i se Svačinou nebo Kolouchem. Je těžké si na sebe tak narychlo zvyknout?
Se Sváčou jsem nikdy předtím nehrál, takže jsme o sobě na ledě moc nevěděli. Ale minule hrál se mnou Količ (Petr Kolouch), a ten byl výborný. Pokud bude dál pracovat, tak by z něj něco mohlo být. Jde to prostě zvládnout.

V Třebíči jste měli spoustu šancí, soupeře jste jednoznačně přestříleli, jen škoda, že jste nepřidali druhou branku.
Bylo tam hodně spálených šancí, ale hlavně jsem namazal soupeři na gól, takže mě to mrzelo. Ztratili jsme kvůli tomu bod, alespoň že potom nájezdy dopadly dobře.

Nájezd jste jel až v páté a šesté sérii. Nevěřil jste si na ně dřív?
Trenéři vždycky určují hráče podle toho, jak se jim v zápase nebo v tréninku daří. Moc se mi na nájezd nechtělo, puk mě v zápase příliš neposlouchal. Ale potom v té páté sérii mi kouč řekl, ať jdu. Tak jsem šel a jsem rád, že dvakrát na zbabělce to tam propadlo.

Věděl jste už od začátku, co budete dělat? Jel jste v obou případech celkem pomalu.
Jel jsem pomalu, protože pro nás útočníky není dvakrát příjemné, když rolba led vyžehlí. Když chci jet a dám si puk vpravo nebo vlevo, tak mi může lehce na tom orolbovaném ledě sklouznout. Je to nezvyk oproti stavu ledu, na kterém hrajeme zápas. Bylo by lepší, kdyby led nechali bez úpravy, na tom upraveném je proto lepší vystřelit.