Olomouckým se utkání v ČPP Aréně zrovna moc nevydařilo. Kontaktní branku na 3:1 vstřelil během dvojnásobné přesilové hry Jan Káňa, ale více gólů hosté nepřidali. Jak už ale bylo zmíněno, do statistik Viléma Buriana přibylo jedno výjimečné číslo, a to 300. extraligové střetnutí v barvách Mory.

Sám útočník se ale na zápas soustředil tak moc, že si toho ani nevšiml. „Já jsem to ani nezaznamenal. Oslava se mohla nést v jiném duchu, než jak to nakonec dopadlo. Je to škoda,“ prohlásil zklamaný oslavenec.

⇒ Útočník Vilém Burian

Velký večer z hlediska klubových milníků to ale nebyl pouze pro Buriana. Také kapitán Jiří Ondrušek si přišel na své, když nastoupil do úctyhodného 400. extraligového klání s kohoutem na hrudi. Aby dva hráči dosáhli na významné individuální úspěchy v jednom zápase, to se jen tak nevidí.

„Je to asi rarita, ale teď po zápase na tohle moc nemyslíme. Kdybychom neprohráli 5:1, tak bychom se o tomhle tématu mohli bavit v pozitivnějším světle,“ vysvětlil Burian absenci radosti z dosaženého počtu zápasů.

Hanákům se proti Hradci Králové poslední dobou moc nedaří. Posledních šest extraligových zápasů vyznělo ve prospěch Mountfieldu.

Čím si sérii proher vysvětluje olomoucký křídelník? „Těžko říct. Momentálně hraje Hradec ve velké pohodě. Samozřejmě teď nemůžu hodnotit zápasy, které proběhly v minulosti. Šlo na nich vidět, že hrají s klidem, a že jim to klape. Byli lepší v soubojích, nemohli jsme se dostat přes jejich obranu. Hráli spolu kompaktně, a bohužel zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil důvody hradecké výhry hráč se čtvrtým nejvyšším počtem startů v extralize za Olomouc.