Řekli jsme si, že na ně chceme vletět, říká dvoubodový Lukáš Nahodil

Josef Prášek
O L O M O U C – Kohouti sice na hradecký Mountfield moc neumí, ale nyní ho od listopadu roku 2018 konečně porazili. Lukáš Nahodil měl prsty v obou gólech Hanáků a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. „Jsem tam od toho, abych jim rozdával nahrávky a jsem rád, že to takhle vyšlo,“ říká nejlepší střelec Olomouckých, který v ohlasech pochválil i Branislava Konráda. „To vítězství je hlavně díky němu."

Hanáci doma porazili Hradec Králové po více než roce, a to v poměru 2:0. „Jsme spokojeni. Hlavně jsme nedostali branku. Braňo to zavřel a máme tři body, to je hlavní,“ usmívá se Lukáš Nahodil.

Vydařený byl od Kohoutů hlavně start do zápasu, vždyť už v prvním střídání se domácí dostali do vedení. „Řekli jsme si, že na ně chceme vletět. Naštěstí se to povedlo. Poté se nám hrálo o něco lépe,“ svěřuje se olomoucký forvard. „Je to i vzpruha, pak se dýchá líp. Tým je poté na vlně. První třetina byla z naší strany dobrá. Hradec skoro nic neměl a tam se i lámal zápas,“ popisuje první periodu, která rozhodla o osudu duelu.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Ve třetí třetině hosté sice vstřelili branku, ale ta nebyla uznána kvůli úmyslnému kopnutí. „Já osobně jsem to vůbec neviděl. Akorát jsem si všiml, jak se kluci začali rozčilovat. Pak jsem si stoupl na verdikt rozhodčího a byl jsem rád, že to neuznal,“ sděluje.

Klíčovým mužem zápasu byl také Branislav Konrád, který vychytal své první čisté konto v sezóně. „Nejdůležitější bylo, že když oni měli šanci, tak nás hodně podržel. To vítězství je hlavně díky němu,“ chválí Lukáš Nahodil svého spoluhráče.

V utkání si forvard s číslem 19 připsal dvě asistence a byl vyhlášen nejlepším hráčem. Střelci Pavel Musil a Lukáš Klimek mu za jeho asistence poděkovali. „Já tam jsem od toho, abych jim rozdával nahrávky. Jsem rád, že to takhle vyšlo a že oba dali branku. Jsou výborní hráči i střelci.“

Hanáci se po první tříbodové výhře v novém roce neohlížejí na soupeře, ale soustředí se hlavně na vlastní výkony. „My se chceme dívat hlavně na sebe. Tabulka se bude hodnotit až po 52. kole. Takže pro nás jsou důležité tři body a teď na to musíme hlavně navázat,“ říká nejlepší střelec Kohoutů.