Zatímco v prvních měsících prvoligového ročníku se Hanákům vyhýbala dlouhodobější zranění či úrazy, v posledních týdnech s nimi mají Kohouti velké problémy. A to především v obranných řadách.

⇒ Roman Kadela je v Olomouci na zkoušce

Jako první z mužstva vypadl Michal Nedbálek, který začátkem ledna podstoupil lékařský zákrok a momentálně má nařízenou rekonvalescenci. Po novém roce navíc na marodku Mory přibyli i další obránci. Zatímco Jiří Ondrušek se po dvoutýdenní pauze pomalu vrací do tréninkového tempa, Tomáš Houdek skončil podstatně hůř.

Předsezónní posila Kohoutů si odnesla vážné poranění ruky z domácího utkání proti Benátkám, a svému mužstvu tak delší dobu nepomůže. Vedení olomouckého celku muselo vážnou situaci začít řešit, výsledkem by mohla být náhrada v podobě třiadvacetiletého obránce Romana Kadely, který se už v pondělí hlásil na prvním tréninku Mory.

„Z druhé ligy do první je to hodně velký skok. Trénink jsme začali v posilovně, poté jsme šli na led. Je to o něčem jiném, než ve druhé lize. Hodně se tady bruslí a je to náročnější,“ komentoval Roman Kadela první trénink s olomouckým týmem.

„V posilovně jsme se trochu seznámili. Jinak se znám s Ondrou Švaňhalem z Brna a s Valentíkem (Tomáš Valenta) z působení v Třebíči,“ prozradila nová tvář olomouckého týmu.

Vysoký obránce s držením hole na pravou stranu si v letošním ročníku vyzkoušel dresy již tří mužstev. Svou pouť začal Roman Kadela v kádru Horácké Slavie Třebíč, kam zamířil po letní přípravě strávené s extraligovou Kometou Brno. Za svého působení na Vysočině stihl odehrát deset zápasů a nasbírat jeden kanadský bod (0+1).

V polovině října byl rodák z Velkého Meziříčí poslán na hostování do Mostu, kde měl setrvat až do konce sezóny. V barvách severočeského týmu ale odehrál jen osm utkání (0+4). Cesta Romana Kadely poté nabrala směr druhá liga, momentálně tak odchovanec třebíčského hokeje hraje za Moravské Budějovice, ve kterých během jedenácti utkání nasbíral devět kanadských bodů (6+3).

Zda-li bude muset Roman Kadela opět měnit dres nebo zůstane ve druhé lize se rozhodne tento týden, na přesvědčení olomouckého vedení má pět dní. „Bylo mi řečeno, že tu budu od pondělí do pátku. Poté se uvidí, jak to bude dál,“ přikyvoval.

„Určitě je to pro mě šance, první liga je zcela něco jiného než druhá. Chci se poprat o možnost, abych mohl za Olomouc hrát,“ dodal odhodlaně třiadvacetiletý obránce.

FOTO: www.hstrebic.cz