Kouč slovenské hokejové reprezentace nominoval na turnaj Arosa Challenge ve Švýcarsku celkem šest hráčů z KHL. Ovšem i přes tuto skutečnost je mezi 24 vyvolenými hráči i olomoucký forvard Roman Rác. Ten si tedy zahraje i na druhém turnaji letošní sezóny, kterého se slovenský národní tým účastní.

Útočník Roman Rác

Těší Romana Ráce druhá pozvánka o to víc, že se dokázal prosadit do výběru, a to i přesto, že nyní oproti Německému poháru pojede reprezentovat i více hráčů z KHL? „Samozřejmě je to o to cennější. Ale pozvánka do reprezentace potěší pokaždé, za jakýchkoliv okolností. Jsem za to moc rád,“ nechalo se slyšet olomoucké číslo 89.

Na prvním turnaji v Německu odehrál „Rácič“ všechny tři zápasy, zaznamenal jeden gól. Trefil se totiž hned ve své reprezentační premiéře, a to v utkání proti Kanadě. Vůjtek měl zřejmě Rácovy výkony z první reprezentační akce sezóny v paměti. „Těžko říct. Nějaké pozitivní ohlasy jsem zaslechl, takže na tom asi něco pravdy bude. Snad jsem zanechal na prvním turnaji dobrý dojem. Jsem nesmírně rád za další šanci, doufám, že se ukážu ještě víc,“ řekl Rác před turnajem Arosa Challenge.

Na turnaji ve Švýcarsku se představí také národní výběry Běloruska, Norska a domácího Švýcarska. V pátek 19. prosince nastoupí Slováci proti Bělorusku, druhý den čeká Vůjtkovy svěřence souboj o umístění buďto se Švýcarskem nebo Norskem.

Nominace slovenského národního týmu na turnaj Arosa Challenge (Arosa, Švýcarsko):

Brankáři: Július Hudáček (Örebro/SWE), Marek Čiliak (Kometa Brno).
Obránci: Peter Čerešňák (Vítkovice), Marek Ďaloga (Sparta Praha), Dominik Graňák (Linköping/SWE), Adam Jánošík (Košice/SVK), Juraj Mikuš (Sparta Praha), Peter Mikuš (Hradec Králové), Karol Sloboda (Lada Togliatti/KHL), Tomáš Starosta (Slovan Bratislava/KHL), Martin Štajnoch (Slovan Bratislava/KHL).
Útočníci: Lukáš Cingeľ (Sparta Praha), Vladimír Dravecký (Oceláři Třinec), Marcel Haščák (Chabarovsk/KHL), Adam Lapšanský (Košice/SVK), Patrik Lušňák (Junosť Minsk/BLR), Tomáš Marcinko (Pardubice), Michel Miklík (Chabarovsk/KHL), Radovan Puliš (Zvolen/SVK), ROMAN RÁC (Olomouc), Štefan Ružička (Slovan Bratislava/KHL), Ján Sýkora (Plzeň), Radoslav Tybor (Pardubice), Marek Viedenský (Hämmeenlinna/FIN).
Náhradníci: Branislav Konrád (Trenčín/SVK), Oldřich Kotvan (Zlín), Lukáš Kozák (Trenčín/SVK), Milan Kytnár (Banská Bystrica/SVK), Andrej Šťastný (Slovan Bratislava/KHL), Michael Vandas (Vítkovice).

Program slovenské reprezentace na Arosa Challenge:

Pá 19. prosince, 16:15: Slovensko – Bělorusko
So 20. prosince, 16:15/20:15: Slovensko – Švýcarsko/Norsko