Rostislav Olesz po první brance v sezóně: Puk si schovám, protože se mi narodila dcera

Petr Martínek
K L A D N O - Po vyhraném utkání na ledě Třince čekal kohouty další venkovní zápas, a to na nově zrekonstruovaném stadionu v Kladně. Tři body tentokrát zůstaly doma, Rytíři vyhráli 5:2. O průběhu zápasu a důvodech nezdaru se rozpovídal ROSTISLAV OLESZ, autor prvního gólu Hanáků.

Už úvod utkání patřil kladenskému týmu, který za 12 minut překonal brankáře Sedláčka třikrát. „Měli jsme špatný vstup do zápasu. Dostali jsme tři góly, i když jsme tam nějaké šance měli. Strašně těžko se tady hrálo. Nepředvedli jsme to, co chceme hrát a co jsme od sebe očekávali," hodnotil Olesz.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Útočník s číslem 57 ocenil kvalitu soupeře, nicméně vyzdvihl snahu Olomouckých něco udělat s nepříznivým vývojem: „Od začátku jsme nebyli dost na puku. Ve třetí třetině jsme místy tlačili, ale bylo obtížné dostat puk do sítě. Do každého střídání jsme šli naplno a věřili jsme, že se to nějak zlomí, avšak nikdy to nemůžeme takhle podcenit. Kladno mělo výborný pohyb. Můžeme být rádi, že to skončilo výsledkem 5:2 vzhledem k tomu, kolik měl soupeř šancí třeba v situacích dva na jednoho."

Sám Olesz dal branku už v první třetině. Svým příspěvkem snížil stav duelu na 1:2. „Sice jsem dal gól, ale hned poté jsme inkasovali na 3:1, a tak se nám nepovedlo zůstat soupeři na dostřel. Ani přesilovka nebyla ideální. Měli jsme holt blbý den. Vyspíme se z toho, další den naskočíme do tréninku a v neděli je před námi další zápas," nastínil plány zkušený útočník.

Rostislav Olesz letos vstřelil první gól v sezóně. Puk, kterým rozvlnil síť, si schoval na památku z jednoho podstatného důvodu: „Kvůli statistikám to není, ty já nesleduji. Já si ho schovám, protože se mi narodila dcera. Čekání na gól trvalo, ale v tomto věku už si člověk počká déle."

Před třetí třetinou byl stav střetnutí 5:1 pro Kladno. Co zaznělo za tohoto stavu v kabině kohoutů? „Shodli jsme se, že poslední třetinu nechceme zkusit vyhrát, ale že ji jdeme vyhrát. Šance tam byly, jen jsme je dostatečně neproměnili. Zkoušeli jsme všemožné, ale nešlo to," uzavřel člen druhé útočné formace.