Rozhodla především naše bojovnost a obětavost, těšilo po utkání Petera Zuzina

Jan Matúš, Jakub Vais
P L Z E Ň – V 11. kole se Olomouci poprvé podařilo získat své první tři body z venkovního utkání, protože Mora zvítězila na ledě Plzně 5:2, a získala tak velmi cenné body do extraligové tabulky. Svůj první gól v extralize navíc dokázal vstřelit i slovenský útočník Peter Zuzin, který vstřelil čtvrtou branku Hanáků v utkání. „Jsem za gól strašně moc rád a jen doufám, že mi to tam začne padat častěji,“ těšila první vstřelená branka Petera Zuzina.

V neděli čekal Olomouc další dlouhý pobyt v autobuse, protože se Hanáci vydali na dlouhou cestu do Plzně. Mora chtěla především odčinit páteční porážku s Mladou Boleslavi a hlavně konečně získat své první body z venkovních kluzišť.

⇒ Útočník Peter Zuzin

„Chtěli jsme se na zápas především hlavně dobře namotivovat už od první třetiny, protože v těch předešlých venkovních utkáních jsme sice dokázali vstřelit úvodní branku, ale i tak jsme se většinou ještě hodně teprve rozjížděli a pořádně jsme začali hrát až kolem desáté minuty,“ poodkryl plány Hanáků do zápasu proti Plzni útočník Peter Zuzin.

„Proti Plzni jsme tedy chtěli pořádně nastoupit ihned od začátku naplno a myslím si, že nám to i vyšlo. Celé mužstvo hodně bojovalo a vydali jsme ze sebe snad vše, a to se nám vyplatilo, protože se nám nakonec podařilo domácí předčít a bereme konečně své první tři body z venkovního utkání,“ těšilo po utkání slovenského útočníka.

První výhra Hanáků z venkovního utkání se však nerodila snadno. Po první třetině totiž vedla Plzeň 2:1, ale v následujících čtyřiceti minutách zařadili svěřenci Petra Fialy na vyšší rychlostní stupeň a Mora nasázela za Machovského záda hned čtyři puky, a hosté tak otočili vývoj utkání na 5:2, a zajistili si tak své první tři body z ledu soupeře.

⇒ HC Škoda Plzeň

„Myslím si, že dnes rozhodla především naše bojovnost, obětavost a hlavně naše nasazení, že jsme všichni dobře bruslili a snažili se hodně napadat rozehrávku domácích. V první třetině se nám to sice moc nedařilo, ale od druhé třetiny jsme začali více forčekovat a Plzeň začala dělat chyby a měla problémy v rozehrávce a z toho jsme těžili a vytvořili jsme si své šance,“ kvitoval nasazení olomouckých hokejistů hráč s číslem 44 na zádech.

Peter Zuzin se navíc po sedmi utkáních dočkal svého premiérového gólu v České extralize, protože se dokázal prosadit po rychlém protiútoku Olomouce, ve kterém se protlačil do zakončení z otočky, jenž Machovskému prošlo mezi jeho betony, a vstřelil tak čtvrtou branku Olomouce v utkání.

„Hlavně mě těší, že jsme dokázali zvítězit venku, takže jeto hodně pozitivní. Už jsem to říkal v pátek, že se dostávám do hodně šancí i dnes jsem měl v první třetině příležitost, která měla skončit brankou. Už jsem se s tím i sám hodně trápil, že to není možné, ale snažil jsem se na to nemyslet, a nakonec ten gól přišel, ikdyž to bylo s velkým štěstím, avšak i to je gól, který se počítá a jsem za něj strašně moc rád. Jen doufám, že mi to tam teď začne padat častěji,“ dodal na závěr Peter Zuzin.