Rozhodly naše neproměněné šance, litoval Matěj Pekr

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti odehráli s Libercem velice vyrovnané utkání. Lídra nejvyšší soutěže pořádně trápili a Tygrům bylo někdy opravdu horko. Puk totiž několikrát poskakoval brankovištěm a ke gólu chybělo opravdu málo. Štěstí ale Hanákům nepřálo. Po tom, co se domácím povedlo ubránit dlouhé oslabení v první třetině, kdy hostům branku nedovolili, přišla pořádná rána. Kohouti si totiž sami zahráli přesilovku, jenže místo vstřelené branky přišla ta inkasovaná. A podle Matěje Pekra opravdu smolná.

Kohouti odehráli s Libercem velmi vyrovnané utkání. Už v první třetině do utkání vletěli po hlavě, překonat Schwarze se jim ale nedařilo, i když ke gólu mnohokrát moc nechybělo. Jenže i po zbytek zápasu hledali Hanáci recept na zkušeného brankáře marně, naopak Liberci se povedlo Konráda prostřelit. A protože Tygři pojistili své vítězství střelou do prázdné branky, museli se domácí smířit s tím, že si tentokrát body na svůj účet nepřipíší. „Po dvou výhrách z venkovních zápasů jsme se cítili dobře a chtěli přidat třetí výhru, ale nepodařilo. Bez gólu se nedá vyhrát, že? Šance jsme nějaké měli, ale neproměnili je, a to rozhodlo,“ mrzela špatná produktivita Matěje Pekra.

⇒ Útočník Matěj Pekr

Několikrát bylo Libereckým pořádné horko. To po tom, co ke gólu domácích zbývalo velmi málo a puk poskakoval brankovištěm. Jenže kus černé gumy se za brankovou čáru nedostal. Hanáci ale hostující celek zatlačili už v první části, papírové předpoklady tedy roli nehráli. „Oni se dostali v první třetině do hry přesilovkami pět na tři a pět na čtyři. Díky tomu měli v první třetině převahu, v té druhé jsme ji ale podle mě měli my. Bohužel jsme ale nedali gól,“ řekl zklamaně.

Olomouc si navíc už v první periodě zahrála několik oslabení, dokonce jedno dlouhé, a to pět na tři. Znovu se ale projevila velká obětavost domácích hráčů, kteří padali do střel hostů. Dlouhou početní nevýhodu tak Kohouti zvládli a mohli si oddechnout. „Určitě nám psychicky pomohlo, že jsme ubránili tři proti pěti, a pak jsme si řekli, že dáme gól, ale bohužel se to nepovedlo,“ tvrdil olomoucký útočník.

Jenže přesilovky jsou dlouhou dobu slabinou Hanáků a jedna z nich domácím vůbec nevyšla. Místo toho, aby sami ohrozili branku Schwarze a vstřelili gól, inkasovali. A právě první branka Liberce se nakonec ukázala jako vítězná. „Bohužel, někdy to tak je. Navíc takový ‚podleďák‘, ale stává se to. Nemyslím si, že vyhrál lepší, ale spíš šťastnější,“ byl přesvědčený hráč, který v letošní sezóně pomáhal i prvoligové Třebíči.

Už v první třetině navíc Hanáci přišli i člena elitní formace, a to Marka Laše, který se pravděpodobně po zásahu hokejkou poroučel do kabin. A právě urostlý útočník pak Kohoutům hodně chyběl. Bylo to tak i v přesilovkách? „Určitě. První pětka má sehraný nějaký vzorec na přesilovku a nechci říct, že tam byl někdo navíc, ale Marek hned na začátku vypadl, což je škoda,“ uvědomoval si.

Liberec je známý svou agresivní hrou a rychlým bruslením, zdá se ovšem, že Kohoutům tento styl tak trochu vyhovuje. Sami totiž nevypustili žádný osobní souboj a Severočechy poctivě dohrávali. A v předbrankovém prostoru to také vřelo. Jak těžké bylo zvyknout si na liberecký styl? „Je důležité chytit začátek, což se nám podařilo. Pak je o to jednodušší se tomu přizpůsobit. My se přizpůsobili a místy jsme možná měli i navrch, takže to není zase až tak těžké,“ prozradil hráč nosící dres s číslem 69.

Po šedesáti minutách sice odcházeli Hanáci z ledu jako poražení, fanoušci přesto hráčům aplaudovali ve stoje. S výkonem domácích totiž nemohli být nespokojení. „Na to, jestli jsme hráli vyrovnaně nebo ne, se historie neptá. Stejně jsme prohráli. Asi proto, že dokáží hrát tyhle vyrovnané zápasy na 1:0, jsou tam, kde jsou. My jsme ale u nich také vyhráli na začátku sezóny 1:0, takže je to vlastně remíza,“ dodal.