Rozhodly nevyužité přesilovky, hodnotil Alexandr Lhotský

Ondřej Pavelka
O L O M O U C - Marné bušení do zamknutých vrat připomínalo ostřelování branky Berouna ve 12. kole první ligy. Nejlepší hráč na straně hostů Dominik Furch dlouho odolával, recept na něj našli olomoučtí střelci pouze dvakrát. U obou branek asistoval Alexandr Lhotský, hráč, jehož úkolem je spíše brankám zabraňovat než je připravovat. Přesto měl ze svého bodového příspěvku pramalou radost.

Mezi fanoušky i v kabině je Lhotský známý jako velký šprýmař. Po prohraném duelu s Berounem tak ale rozhodně nepůsobil. Zápas se mu hodnotil velmi těžce. „Počítali jsme s tím, že Beroun bude bránit, ale stejně jsme nevyužili hromadu šancí. Měli jsme vyhrát v normální hrací době a byl by klid. Nevím co k tomu říct,“ nemohl najít slova obránce Kohoutů.

Olomouc sice svého soka jednoznačně přestřílela v poměru 51:24, narozdíl od Berouna však tentokrát selhala v koncovce. Útočníci Kohoutů si vylamovali zuby na výborném Furchovi. „Dostali jsme smolné branky, jen to nahodili a vyšlo jim to. Nám ne. Navíc je podržel brankář Furch, chytil i nemožné,“ ocenil Lhotský strážce brankoviště Medvědů.

Obránci nedávají góly

Zatím jim to tam letos nepadá. Alexandr Lhotský je druhým nejlépe bodujícím bekem Mory, nasbíral už šest asistencí, ale na první trefu sezóny teprve čeká. A čekají i všichni ostatní. Jediný Jakub Bartoň se už třikrát radoval. Protrhnou olomoučtí beci střeleckou smůlu v sobotu v Jihlavě?

Olomoucký bek se nedostává příliš často až k brankovišti soupeře, jeho vedení kotouče před první brankou však bylo ukázkové. „Ono to vyplynulo ze hry, naznačil jsem střelu, udělal kličku, pak objel branku a nějak se to snažil procpat do toho klubka hráčů a vyšlo to.“

Akci před druhou brankou Kohoutů už však Lhotský řešil poněkud jednodušeji. „Už nebyl čas, tak jsem to nahodil na gólmana, ten to jen vyrazil před sebe a Jakub Šlahař puk perfektně dorazil,“ pochválil práci svého spoluhráče při druhé, vyrovnávající brance.

Rozhodujícím faktorem v utkání bylo proměňování šancí. Narozdíl od derby se Šumperkem, kdy Kohouti proměnili mnoho příležitostí, selhali v duelu s Berounem domácí především v zakončení. „Hodnotí se vždy špatně, když se prohraje. Nevím, zda nám chyběl důraz nebo více střel. A taky zřejmě rozhodly naše nevyužité přesilovky. Hlavně v prodloužení, tam to bohužel brankář vše pochytal,“ uzavřel hodnocení smolného duelu Lhotský.

Šanci na reparát ze střílení branek budou mít Kohouti tuto sobotu, kdy zajíždějí na led Dukly Jihlava.

FOTO: Martin Pavlík