Rozhodly nevyužité přesilovky, má jasno Tomáš Halász

Pavel Kortus ml.
Č. B U D Ě J O V I C E – Olomoucká Mora prohrála podruhé v řadě na kluzišti soupeře, když v pátek podlehla českobudějovickému Motoru 1:4. Díky shodě okolností je tak už navíc kolo před koncem základní části jisté, že se Mora střetne v prvním kole play-off s Litoměřicemi. Proti Českým Budějovicím dostal nyní v brance Hanáků přednost Tomáš Halász. „Utkání se lámalo v přesilovkách. Kdybychom je využili, mohl se zápas vyvíjet jinak,“ kroutí hlavou třiadvacetiletý gólman.

V utkání padly prakticky všechny branky v přesilovkách. Byly početní výhody v utkání rozhodující?
Rozhodně. Měli jsme ve druhé třetině tři přesilovky v řadě a během šesti minut jsme vystřelili šestkrát na branku. To je hrozně málo. Naštěstí jsme v té poslední vstřelili alespoň jeden gól, ale jinak jsme si ani nevytvořili tlak a nahrávali si pouze okolo mantinelů. To už se opakuje několikátý zápas. Budějovice dostaly stejnou šanci, ale najednou dvěma góly otočily zápas. V přesilovkách jsme si nedokázali poradit tak jako Budějovice. Tam se zápas zlomil

⇒ Brankář Tomáš Halász

Trenér Fiala po zápase říkal, že jste byli až moc hodní.
Je to pravda. Když si to tak vezmeme, tak jsme se ani jednou nesrazili, soupeře zápas vůbec nebolel. Takhle to dál nejde. Nemůžeme pořád jen hrát hokej, je třeba někdy také přitvrdit. S takovými výkony, co jsme předvedli v posledních dvou kolech, si sbalíme kufry v prvním kole play off.

Vnímali jste před zápasem, že jste Motor letos vždy porazili, ale naopak Jihočechům se v poslední době nebývale daří?
Věděli jsme o tom. Ale měli jsme využít přesilovky, v tom to bylo. Kdybychom je využili, zápas by se vyvíjel jinak. Takhle se to otočilo proti nám a podle toho utkání i skončilo.

Inkasoval jste čtyřikrát, ale některé branky byly trošku smolné, souhlasíte?
Ten první gól Rob pěkně trefil, s tím asi nešlo nic dělat. Při tom druhém zlomil Kotalík při střele hokejku a přede mnou to soupeř tečoval a já už nedokázal reagovat. To se někdy stane. Ten třetí bylo rovněž takové plácnutí a čtvrtý byl už pouze výsledek naší nemohoucnosti.

Po zápase v Havířově jste nahradil v brance Tomáše Vošvrdu. Byla to plánovaná změna?
Ano. Nebyla to reakce na poslední zápas v Havířově.

V play off narazíte na celek Litoměřic. Jaký to pro vás bude soupeř?
Letos jsme s nimi první zápas prohráli, pak ale dvakrát suverénně vyhráli. Budeme muset zlepšit řadu věcí, dát do toho všechno a postoupit.