Kohouti na ledě Pirátů nezačali špatně, vypracovali si i několik šancí, měli přesilovku, tu však neproměnili. „My jsme začali dobře, první přesilovku jsme odehráli dobře, akorát nám tam nic nespadlo. Potom jsme udělali pár zbytečných faulů, kterými jsme dostali Chomutov do hry, z jejich tlaku pak pramenil i gól na 1:0," popisuje vývoj první třetiny Robin Staněk.

⇒ Obránce Robin Staněk

Ve druhé třetině měly oba týmy možnost si zahrát přesilovku pět na tři, žádný z nich ale početní výhodu nevyužil nevyužil. „Chomutov, stejně jako my, neproměnil přesilovku 5:3. Ale my jsme ji měli proměnit. Jde vidět, že v některých zápasech nám přesilovkové góly chybí,“ lituje zahozených početních výhod obránce Staněk, který si sám připsal dvě trestné minuty.

Na to, že se potkaly dva nejslušnější týmy v extralize, překvapilo vysoké číslo vyloučení. „Rozhodla i naše nekázeň,“ lakonicky zmiňuje jednu z příčin prohry Valenta. Chomutovské hráče sudí vyloučil pětkrát, hosty dokonce osmkrát.

Kohouti však mohou žehrat i nad svými neproměněnými šancemi. „Vyložených šancí jsme měli hodně, mohli jsme vyhrát i 5:2, ale bohužel nám do brány zase nic nespadlo,“ lituje zmařených šancí hráč s číslem 65 Staněk.

⇒ Obránce Tomáš Valenta

„Hokej to byl dobrý, měli jsme i šance, ale Chomutov ty svoje proměnil, na rozdíl od nás," přesně pojmenovává příčinu úspěchu Pirátů Staněk. Podíváme-li se do statistik střelby, najdeme tam vyrovnanou bilanci 27:26. Rozhodla tak lepší produktivita Pirátů.

Z posledních pěti utkání Kohouti vybojovali pouhé tři body, nad nepříznivou sérií si však nelámou hlavu. „My jdeme od zápasu k zápasu, nějaké série porážek nevnímáme,“ říká Valenta a jeho spoluhráč Staněk souhlasí.

„My pořád jdeme do všeho naplno. Bojujeme. My potřebujeme sbírat body všude, dnes to prostě nevyšlo. V úterý nás čeká další zápas, oklepeme se z dnešního utkání a snad zvítězíme v úterý,“ doufá Robin Staněk.