Rozhodující sedmé klání na ledě Plzně startuje už v sobotu!

Jan Meichsner
P L Z E Ň - Naprosto rovnocenná a vyrovnaná série mezi Kohouty a Indiány spěje ke svému nezadržitelnému konci. Velkolepé vyvrcholení čtvrtfinálového klání startuje již v sobotu od 17:00 na ledě západočeské Home Monitoring Arény.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: Branislav Konrád

Kohouti šli do šestého boje s jasným cílem: urvat vítězství a srovnat stav série na 3:3. „Před zápasem jsme si řekli, že chceme sérii vrátit do Plzně a dáme do toho úplně všechno. Od úvodního vhazování to taky tak vypadalo a měli jsme herní převahu. Když jsme potom inkasovali, tak jsme do toho ještě víc šlápli. Jsem velmi rád, že se nám to podařilo otočit,“ pověděl strážce olomoucké svatyně, který měl i díky jisté defenzivní hře svých spoluhráčů poněkud méně práce. „Tentokrát jsem si zachytal trochu méně než obvykle, ale to bylo tím, že jsme hráli opravdu dobře na všechny strany a Plzeň jsme téměř do ničeho nepouštěli.“

⇒ Brankář Branislav Konrád

Nyní čeká Moravany rozhodující bitva o všechno, zápas s pořadovým číslem sedm. „V sedmém zápase je možné všechno a já věřím, že to bude dobré utkání se šťastným koncem pro nás,“ obratem dodává,„my tam chceme získat, nic jiného nás v momentální chvíli nezajímá. Chceme do toho v Plzni dát všechno, ať dopadne, jak to dopadne, “ uzavřel předzápasové povídání Branislav Konrád.

DOSAVADNÍ PRŮBĚH SÉRIE: Hanáci krok od senzace

Celá série odstartovala v pondělí 18.3. na hřišti Plzně, která první zápas ovládla osmi góly. Druhý hrací den pokračovalo čtvrtfinále v nastaveném tempu a do třetí třetiny vstupovali Indiáni s dvoubrankovým náskokem. Hanáci však zaveleli ke změně a po gólech Miroslava Holce a Aleše Jergla dokázali vyrovnat. První jmenovaný pak následně svému týmu vystřelil v prodloužení vyrovnání série. Stránky českých novin začaly plnit titulky o nečekané prohře Plzeňských. Hanáci už za dva dny před publikem dokázali, že vítězství ve druhém utkání série nebylo jen náhoda a že se s nimi pro zbytek série prostě musí počítat. Výhra 3:2 po prodloužení a nezapomenutelná trefa Aleše Jergla toho byly důkazem. Ve čtvrtém utkání však Škodovka po šťastném gólu z úvodu třetí třetiny a dvou dalších trefách vyrovnala stav série. I v pátém utkání byli šťastnější modrobílí, kteří se znovu ujali vedení v sérii po vítězství 2:0. Šestý zápas znamenal pro Hanáky boj o všechno a kohoutí družina jej zvládla perfektně. V ohlušující a strhující atmosféře urvali Moravané pokračování série a vyzvali tak Západočechy k sedmému utkání.

Celá série se nese ve znamení souboje brankářů obou celků – na straně moravského celku stojí mezi třemi tyčemi s úspěšností 93,90 % slovenský kouzelník Branislav Konrád. Branku Škody Plzeň hájí mladičký talent Dominik Frodl, který si při své premiéře ve vyřazovacích bojích drží úspěšnost na 94,00 %.