Rozjíždí se závěrečná čtvrtina základní části. Hanáci míří do Mladé Boleslavi

Daniel Fekets
MLADÁ BOLESLAV - Většina týmů má za sebou minimálně čtyřicet zápasů. Pár duelů se sice bude kvůli předchozím odkladům ještě dohrávat, nicméně oficiálně čeká Tipsport extraligu už 46. kolo, které tedy znamená zahájení její poslední čtvrtiny. Hanáci se počtvrté v sezóně utkají s Mladou Boleslaví, na jejíž ledě budou bojovat v pátek 28. ledna od 17:30.

Kohouti neprožívají dobré období. Vůbec poprvé v ročníku se svým protivníkům museli sklonit už čtyřikrát v řadě. Sérii venkovních zápasů načali nezdarem v Chomutově s Kladnem, následně neuspěli v Třinci, Karlových Varech a naposledy padli 0:3 na ledě Pardubic. „Myslím si, že jsme odehráli dobrou první třetinu. Ve druhé části jsme ale nešťastně inkasovali z takového závaru,“ řekl po utkání s Dynamem kouč Jan Tomajko.

⇒ Trenér Jan Tomajko

Olomouc působila v první polovině utkání lepším dojmem než Pardubice, avšak branka Adama Musila z 35. minuty překlopila misky vah na stranu Východočechů. V závěrečné periodě Musil skóroval ještě do prázdné klece, chvíli před ním se trefil i Juraj Mikuš. „Měli jsme šance, ale bohužel jsme je neproměnili. I za stavu 0:1 jsme si vytvořili příležitosti, ale znovu jsme ztroskotali v koncovce,“ smutnil trenér.

Reparát jeho svěřenci budou moct složit s Mladou Boleslaví, se kterou zatím mají lepší vzájemnou bilanci. V prvním kole vyhrála Olomouc 3:2 v prodloužení a o měsíc později 2:0 na ledě soupeře. Minulý vzájemný střet vyzněl lépe pro Bruslaře, kteří na Hané uspěli 4:3.

To nejdůležitější o soupeři

Mladá Boleslav vstoupila do sezóny jakožto loňský semifinalista, který byl jen jeden zápas od vyřazení Třince a postupu do finále. Letošní sezónu načala dobře, neboť se do 10. října držela na čelních příčkách extraligové tabulky. Poté však přišel mírný útlum, přičemž forma Bruslařů už tak dominantní není.

Z posledních šesti duelů si Středočeši připsali čtyři porážky. Na neúspěšné bitvy v Hradci Králové a Třinci odpověděli jednoznačným trumfem 7:2 na kluzišti posledního Zlína, pro který byla tato ztráta další obrovskou komplikací v bojích o záchranu. V tabulce je Mladá Boleslav v tuto chvíli osmá. Po čtyřiceti zápasech urvala 60 bodů a stále tak reálně může pomýšlet na účast v první čtyřce, poněvadž její ztráta na čtvrtou Plzeň je pouze osmibodová, přičemž oproti Škodě má k dispozici dva zápasy k dobru. V boji o přímý postup do čtvrtfinále však musí pod sebe kromě Plzně dostat i Vítkovice, Liberec či České Budějovice a zároveň se popasovat s tlakem Sparty a Komety.

Trenéři Radim Rulík s Pavlem Paterou mohou být spokojeni s tím, že se pravidelně prosazují jejich mladší hráči, kteří zároveň vedou produktivitu celého týmu. Řeč je především o Pavlu Kousalovi, Ondřeji Najmanovi či Jakubu Kotalovi. Ve statistice +/- si nejlépe vede Martin Pláněk s osmi kladnými body. V průměru nejvíce času na ledě tráví velezkušený obránce Martin Ševc.

V brankovišti se pravidelně střídají Gašper Krošelj a Jan Růžička. Oba si drží podobná čísla lehce nad 90% úspěšností zákroků. Uplynulý duel na ledě Beranů odchytal slovinský brankář, jenž mimo jiné nastoupil na dvou světových šampionátech i na posledním olympijském turnaji v jihokorejském Pchjongčchangu.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 245)
Poslední utkání: Výhra 7:2 ve Zlíně

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
BK Mladá Boleslav – HC Olomouc

umístění v tabulce
98:108 – 60 bodů
skóre a body
93:111 – 52 bodů
Pavel Kousal 31 b (12+19)
nejproduktivnější hráč