Juniorská liga akademií

Juniorka Hanáků bude v příští sezóně nastupovat v nejvyšší juniorské soutěži – Juniorské lize akademií. V této soutěži se utká celkem 20 týmů, k loňské devatenáctce se nově přidá také Havířov. Navzdory vypršení tříleté smlouvy bude v lize pokračovat také rakouský Red Bull Salcburk, který se v předešlých sezónách uvedl ve velmi dobrém světle. Na konci sezóny se liga rozloučí se třemi účastníky a v sezóně 2021/2022 tedy bude účastníků pouze 17 (pokud by mezi sestupujícími byl Salcburk, tak 16).

První část juniorské soutěže odstartuje už 4. září a potrvá do 30. ledna. Každý tým odehraje celkem 38 utkání, s každým soupeřem jednou doma a jednou venku. Hrát se bude obvykle v pátek a sobotu formou dvojzápasů, aby týmy nemusely tolik cestovat. Nejlepších dvanáct mužstev po první části postoupí do 3 nadstavbových skupin. Ve skupině A bude 1., 6., 7. a 12. tým, ve skupině B 2., 5., 8. a 11. tým a ve skupině C 3., 4., 9. a 10. tým. Výsledky se do druhé části přenášet nebudou, jisté zvýhodnění pro týmy z předních příček tu však je – družstva z prvních tří příček získají bonifikaci šesti bodů a družstva ze čtvrté až šesté příčky bonifikaci tří bodů.

Ve druhé části soutěže, jež začne 4. března, se každý s každým utká 4×. Do playoff postoupí první dva týmy všech skupin a dva nejlepší na třetích příčkách. Utkání vyřazovací části (od 23. března) se pak budou hrát na dvě vítězná utkání. Družstva, která skončí na 13. až 20. příčce, budou muset bojovat o záchranu. V této skupině čekají účastníky dva zápasy s každým, přičemž výsledky ze základní části se v tomto případě přenáší. Přímý sestup čeká dva nejhorší celky (tři, pokud jeden z nich bude Salsburk), třetí nejhorší mužstvo si zahraje baráž na dva vítězné zápasy se šampionem Extraligy juniorů.

Hanáky hned na začátku sezóny čeká dlouhé cestování – první utkání nového ročníku je zavede do Chomutova, o den později se představí v Litvínově. Doma se Olomouc poprvé představí 11. září proti českobudějovickému Motoru, o den později můžete mladé Kohouty přijít podpořit v bitvě proti Salcburku. Na nějaké derby si však budete muset počkat až do ledna – 15. ledna přijede Kometa a 16. ledna budou Hanáci hostit zlínské Berany.

Kompletní rozlosování základní části Juniorské ligy akademií

Extraliga dorostu

Olomoucké dorostence čeká nabitá sezóna. V nadcházejícím ročníku Extraligy dorostu totiž změří síly celkem 30 celků, hned šestice z nich se však bude muset odporoučet do nižší ligy. Toto zúžení mělo proběhnout už letos, vzhledem k pandemii koronaviru však nebylo možné soutěž dohrát. A nejvyšší dorosteneckou soutěž čekají další novinky – předně nedojde k prolnutí celků ze všech skupin ve druhé části soutěže. Tím na jednu stranu ubudou náklady na cestování, na druhou stranu ale týmy přijdou o vzájemnou konfrontaci. Dojde také k přeskupení celků v jednotlivých skupinách. Hanáci budou nadále nastupovat ve skupině Východ, kde se utkají s Třincem, Havířovem, Vítkovicemi, Porubou, Šumperkem, Přerovem, Vsetínem, Zlínem a Kometou Brno.

Základní část začne 17. září a potrvá do 28. listopadu. Každý s každým se utká dvoukolově, čeká nás tedy celkem 18 kol. Nejlepší čtyři mužstva z každé skupiny si zajistí automatický postup do playoff, utvoří však nadstavbovou skupinu, v níž se porvou o co nejlepší pozici do vyřazovacích bojů. Zbylé týmy zůstanou ve svých skupinách a zabojují o poslední čtyři volná místa v playoff. Důležité přitom je, že těmto 18 celkům se přenáší body ze základní části. Nejhorší dva celky z každé skupiny pak sestoupí do Ligy dorostu. Týmy ze třetích příček těchto skupin sehrají baráž s nejlepšími celky druhé nejvyšší dorostenecké soutěže. V playoff se celky v osmifinále a čtvrtfinále utkají na dva vítězné zápasy, v semifinále a finále pak rozhodne jeden jediný zápas.

První utkání v novém ročníku odehraje olomoucký dorost na ledě Vsetína, o dva dny později se představí doma proti Porubě. Základní část završí na ledě rivala ze Šumperka.

Kompletní rozlosování základní části Extraligy dorostu