S Honzou Knotkem nám to v lajně sedí, chválil spoluhráče střelec Ostřížek

Petr Luzar
O L O M O U C - Druhý přípravný zápas začal tak, jak skončil první, gólem Davida Ostřížka. Osmadvacetiletý útočník překonal švédského brankáře jihlavské Dukly Niklase Lundströma hned z kraje utkání, a nastartoval mančaft ke skvělému vítězství v poměru 5:2. Vytáhlý forvard prožívá skvělý vstup do přípravných zápasů. Dost se za to zasloužila spolupráce s útočníkem Janem Knotkem, se kterým nastupoval už v druhé polovině loňského ročníku.

Hráči Olomouce potrestali chybu soupeře hned ve 3. minutě hry, kdy se hokejisté Jihlavy špatně domluvili na střídání. V obranném pásmu zcela otevřeli prostor pro Davida Ostřížka, který využil brejku, kličkou do bekhendu položil brankáře a poslal kotouč do sítě. „Měl jsem docela štěstí. Soupeři puk vypadl a jel jsem sám na branku. Pak už jsem jen zkusil kličku do bekhendu a zakončil. Určitě pomohlo, že jsem skóroval hned ze začátku, hrálo se mi pak lépe,“ řekl Ostřížek k úvodní trefě.

V posledních dvou týdnech je tedy střelecky ve formě. Že by ale za tím stála speciální příprava v létě zaměřená na střelbu, to olomoucká čtyřiačtyřicítka vyloučila. „Střelbu jsem nějak extra netrénoval. Šel jsem si tady párkrát zahrát in-line hokej, jenom si pojezdit s hokejkou, něco si vystřelit, ale že bych každý den vystřílel tisíc puků, to ne,“ přiznal Ostřížek.

Krom gólové situace si rodák z Frýdku-Místku vytvořil další nebezpečnou šanci uprostřed závěrečné části hry. Jihlavským překazil přihrávku v jejich vlastním obranném pásmu a dostal se do slibné pozice. „Střílel jsem mezi nohy. Gólmanovi nakonec kotouč přešel mezi nohama vedle branky. Bohužel jsem mu trochu trefil hokejku a puk vzal směr mimo bránu,“ popisoval Ostřížek nadějnou situaci.

V úvodních dvou přípravných duelech se trenéři rozhodli duo Ostřížek-Knotek od sebe neoddělovat. Útočný tandem spolu v jedné formaci strávil druhou polovinu loňské sezony, a na spolupráci nyní navázal. „Já si určitě na nic nestěžuju. Řekl bych, že nám hra ve společné lajně sedí. Akorát to musíme ještě trochu vypilovat, protože vždycky je na čem pracovat,“ zhodnotil Ostřížek spolupráci.

Parta kolem koučů Jana Tomajka a Zdeňka Motáka vyrukovala do utkání pouze se třemi kompletními útoky. Ostřížkovi ale tahle změna vůbec nedělala problémy. „Mně osobně je to celkem jedno. V útoku nás bylo 10, během zápasu jsme se protáčeli a člověk je navíc pořád v tempu. Občas se hráč zavaří, když na kluzišti zůstane o něco déle, to pak trošku bolí, ale na druhou stranu víme, že jsme dobře trénování a jsme schopni to zvládnout,“ zdůraznil připravenost účastník Mistrovství světa „dvacítek“ 2010.