Ve čtvrtečním zápase se Hanáci dostali rychle do vedení díky gólu Jakuba Hermana. Dlouhou dobu Kohouti drželi i díky zákrokům brankáře Bronislava Konráda hubený náskok 1:0, který ovšem Vítkovice ve 45. minutě smazaly. A protože do závěrečné sirény branka už nepadla, utkání musely rozhodnout nájezdy. V nich padl pouze jediný gól, pod který se podepsal Matěj Pekr, a vítězství tak zůstalo na Hané.

⇒ Útočník Jakub Herman

Kohouti do zápasu skoro až vlétli, a to se jim vyplatilo. Ve druhé minutě získal puk za vítkovickou svatyní Jan Eberle, který přihrál před bránou stojícího Jakuba Hermana. „Eby mě našel před bránou a já jsem viděl, že gólman není u tyčky. Tak jsem zkusil vystřelit do odkrytého místa a nějak to tam propadlo,“ krčil rameny při popisování první a jediné branky Kohoutů v základní hrací době třiadvacetiletý útočník.

Vypadá to, že souhra s Radimem Kucharczykem a Janem Eberlem mladému hokejistovi svědčí. „S Kuchardou a Ebym trénujeme už od začátku přípravy. Akorát Radim měl první zápas nějaké problémy, já ten druhý, ale ve čtvrtek jsme se konečně sešli,“ řekl s úsměvem Herman. „Myslím si, že je to v pohodě. Eby je výborný bruslař, Kucharda je zase zkušený hráč, takže se s nimi rozumím. Sehráli jsme se dobře,“ svěřil se.

I přesto, že padly pouhé dvě branky v základní hrací době, šancí na obou stranách bylo mnohem více. „Soupeř jich měl více než my a my jsme navíc dělali chyby v obranném pásmu. Nebýt Braňa Konráda, který ve čtvrtek vychytal i několik gólovek, mohl zápas vypadat úplně jinak,“ uznal kvality svého spoluhráče Herman. „Ale je to příprava, musíme se z chyb poučit a v budoucnu se jich vyvarovat,“ řekl.

Nejen na Hané, ale v celé České republice vládnou přímo tropické teploty. Možná trochu překvapivě před nimi nelze utéct ani na zimním stadionu. Nabízí se tedy otázka, jak se v takovém vedru hokejistům hraje. „V takových tropech je člověk neustále zpocený, má žízeň a puk pořád skáče. Ostatně fanoušci to mohli vidět sami, na hřišti stála voda a led nebyl nic moc,“ přiznává „Hermoš“, který se ale na nic nevymlouvá. „Podmínky byly pro oba týmy stejné,“ uzavřels.