S Pardubicemi podruhé: reparát za začátek přípravy

Jiří Polášek
O L O M O U C - Hanáci se v rámci Letních hokejových her podruhé střetnou s Pardubicemi. Tentokrát se budou snažit před domácím publikem oplatit Dynamu prohru z prvního vzájemného duelu, a připsat si také první vítězství v přípravě. Úvodní buly je naplánováno ve čtvrtek 12. srpna v 17 hodin.

Kohouti zatím v letní přípravě nevyhráli. Po úvodním neúspěchu v Pardubicích v rámci turnaje Letní hokejové hry přišla další porážka, a to v Hradci Králové.

Nyní Hanáky čeká reparát s Dynamem. Tentokrát ale síly s Východočechy poměří kohouti vůbec poprvé v domácím prostředí. „Těším se hodně, protože konečně přijdou naši fanoušci, kteří nás poženou dopředu. Bude to mít takovou jinou atmosféru a po tom roce to bude zase krásný zážitek," řekl směrem k plánovanému utkání Lukáš Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Ten si proti Hradci vyzkoušel roli kapitána. V dresu Olomouce to bylo vůbec poprvé. "Nebylo to moc na užití, když výsledek byl 0:6. Ale je to hezké. Mít „céčko" na prsou je čest. V přípravě tohle však není úplně směrodatné, spíš to tak na mě padlo," okomentovala tuto skutečnost olomoucká devatenáctka.

V Pardubicích utkání dopadlo lépe pro domácí. Olomouckým utekla hlavně první třetina. „Minule se hodně bruslilo, mělo to kvalitu. Doufám, že to bude stejné. Určitě budou silní a nepříjemní, ale věřím, že vyhrajeme a tu výhru věnujeme našim fanouškům,“ řekl Nahodil k zítřejšímu utkání.

To nejdůležitější o soupeři

Pro Dynamo se bude jednat již o čtvrtý přípravný zápas. Kromě již zmiňovaného utkání s Olomoucí, ve kterém dali svůj premiérový gól v A-týmu junioři Pavol Štetka s Danielem Herčíkem, stihly Pardubice odehrát i dvojzápas s Vítkovicemi. Pokaždé se přitom radoval hostující tým. Nejprve Východočeši vyplenili Ostravar arénu po vítězství 4:0, poté ovšem doma klopýtli a prohráli 2:4. Nyní se tak Pardubičtí proti soupeři, s nímž v loňské sezóně prohráli pouze jediný zápas, budou chtít vrátit na vítěznou vlnu.

Daniel Herčík se raduje po gólu do olomoucké sítě.
Foto: Ladislav Adámek, https://www.hcdynamo.cz/

Hlavní trenér: Richard Král
Hala (kapacita): Enteria arena (9 300 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:4 s Vítkovicemi

Zimní stadion (dále jen ZS) lze navštívit jen při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:

1) Návštěvník absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

2) Návštěvník absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

3) Návštěvník byl očkován proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

4) Návštěvník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Při vstupu na ZS a při pobytu v něm je návštěvník povinen nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu), která je daná aktuálními opatřeními vlády a ministerstva zdravotnictví.

Pokladny budou otevřeny dvě hodiny před zápasem pouze na straně od "Magistrátu". Celosezónní permanentky (černá barva) mají vstup zadarmo, držitelé permanentek na základní část (červená barva) si musí zakoupit vstupenku. Vstupenky budou k dispozici k zakoupení také online, a to na tomto odkaze .

Statistiky obou týmů z minulé sezóny:

TELH 2020/2021
HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc

umístění v tabulce
141:146 – 81 bodů
skóre a body
105:156 – 59 bodů
Anthony Camara 35 b (21+14)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 28b (13+15)
Anthony Camara – 21 branek
nejlepší střelec