Scházel nám klid na hokejkách, smutnil po prohře s Plzní František Skladaný

Jan Meichsner
O L O M O U C – Hanáci nezažívají povedený start do nového roku a nemohou se vymanit ze série negativních výsledků. Další takový přišel v posledním domácím utkání proti Plzni, ve kterém Kohouti dlouho drželi krok se svým soupeřem. Tomu se dařilo po takřka celý zápas bránit jednobrankové vedení, a když Moravané v posledních minutách vsadili vše na útok, hosté dokázali během tří minut třikrát skórovat. Utkání proti Západočechům hodnotil František Skladaný.

Časomíra se poprvé zastavila v čase 00:34 a hned se měnilo skóre. Milan Gulaš si počkal za brankou domácích, dokázal vymíchat obránce i gólmana a vstřelil rozhodující gól. Zápas v tu chvíli však rozhodnutý vůbec nebyl a dobře to věděl i František Skladaný: „I přes rychle inkasovaný první gól, jsme měli možnost celý zápas vyrovnat a něco s výsledkem udělat.

⇒ Útočník František Skladaný
Hra se potom hodně srovnala a byla vyrovnaná. Bohužel my jsme nedokázali vstřelit branku a bez té se vyhrát nedá.“ Hanáci měli během celého zápasu k dispozici celkově pět přesilových her, ale žádnou nedokázali přetavit v gólovou radost bezmála 4000 diváků, kteří na olomouckém Zimním stadionu přihlíželi nedělnímu střetnutí. „My jsme měli hodně příležitostí v přesilových hrách, těch tam bylo opravdu hodně. Tam by nás vstřelený gól hodně nakopl a povzbudil. Góly už nám chyběly i v posledních zápasech, od toho se potom odvíjí klid na hokejkách a celková pohoda týmu i kabiny,“ zhodnotil nevyužité přesilovkové příležitosti šestatřicetiletý forvard olomouckého celku.

S blížící se třetí sirénou už museli domácí hráči otevřít hru a všechny své snahy napnout do útoku. Bohužel pro domácí barvy toho hosté dokázali využít a během tří minut třikrát odskočili. „V závěru už jsme vrhli všechny síly do útoku a vyšla z toho pro nás celkově krutá porážka. Průběh zápasu neodpovídá skóre. Celkově musím říct, že se Plzni dařilo blokovat střely, nám už potom chyběl klid na hokejkách.“

Olomoucké hokejisty v letošní sezóně provázejí výsledkové vzestupy a pády. Momentálně se ale Hanáci nacházejí v podobném rozpoložení, ve kterém byli před první reprezentační přestávkou. Z krize je tehdy vyvedl hattrick Petra Strapáče a vítězství proti královéhradeckému Mountfieldu. „V téhle situaci už jsme letos jednou byli a víme jak z toho ven. V úterý si budeme muset znovu sednout a začít pracovat zase od země, tak jako jsme to udělali už předtím, když se nám nepříliš dařilo,“ dodal Skladanýů.

Další utkání čeká Kohouty v pátek 18.1. od 17:30 na ledě mladoboleslavské ŠKOENERGO arény.