Sedmý zápas v play-off, ten historie olomouckého hokeje nepamatuje

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Ještě nikdy v historii nehrál HC Olomouc sedmý rozhodující zápas v play-off. V sobotu tato situace ovšem nastane. Kohouti zahodili ve čtvrtfinálové sérii proti Benátkám už dva mečboly, a za stavu 3:3 se tak celé dění přesouvá na Hanou. Sladký postup do semifinále, nebo trpký konec sezóny? Odpověď zjístíte v sobotu od 17 hodin v olomoucké plecharéně.

Kohouty tak v sobotu před vlastními fanoušky čeká hodně zvláštní, nesmírně důležité a pro diváky současně velice atraktivní utkání. "Nesmíme být nervózní. Naopak musíme hrát poctivě," burcuje útočník Jiří Řípa, který přebral kapitánské céčko po potrestaném Bartoňovi.

"Nesmíme být přemotivovaní, připadalo mi totiž, že hráči měli ve čtvrtek trochu svázané nohy a ruce. Nefungovaly hlavně hlavy. Je to sport a není možné, aby se z toho hráči podělali. Vyhrát chceme, ale ne, že odehrajeme zápas v křeči a nervozitě," dodává trenér Fiala.

V Benátkách při šestém utkání Mora od 20. minuty ukázala, že má stále navrch, bohužel ztráta z úvodní periody byla už příliš vysoká. "Od stavu 0:4 to už šlo, ale hráči musí podobně odehrát i úvodní třetinu," je jasné Fialovi.

Specifický a v Olomouci nevídaný sedmý zápas čtvrtfinále startuje v sobotu od 17 hodin na olomouckém zimním stadionu. Přijďte podpořit Kohouty, teď vás potřebují nejvíce!

Vstupenky v ceně 80 Kč jsou v předprodeji ještě v pátek od 16:30 do 18:30 na pokladně zimního stadionu, v sobotu se potom pokladny otevřou v 16:00.