Seriál letní přípravy pokračuje v úterý, podruhé dorazí Hradec Králové

Miroslav Fantal
O L O M O U C - Podruhé během necelých tří týdnů se proti sobě postaví mužstva Olomouce a Hradce Králové. A znovu vzájemný přípravný zápas uvidí diváci na Hané. Hokejisté Královských lvů ještě stále nemají vlastní ledovou plochu, a tak muselo být úterní utkání přesunuto na půdu Kohoutů. Úvodní buly utkání bude vhozeno v 18:00 na olomouckém zimním stadionu.

Klub z východu Čech neprožívá příliš radostné období. Kvůli vlečícím se problémům okolo hradecké arény stále není jasné, kdy hráči začnou trénovat na vlastním ledě. Domácí přípravná utkání zatím řešilo vedení Královských lvů přesunem do Pardubic, nadcházející utkání s Olomoucí ale raději odehrají u soupeře.

⇒ Královští lvi Hradec Králové

„Určitě je to pro Hradec nepříjemné, protože nemohou hrát na vlastním stadionu. Je to určitá výhoda, hrát doma před vlastními fanoušky,“ komentuje problémy soupeřova klubu Oldřich Heža.

Královští lvi Hradec Králové, jak zní nový název prvoligového celku, vůbec neprožívá dobré období. K problémům s ledem se přidal také slabší začátek přípravy. Během sedmi přátelských duelů mužstvo jen třikrát remizovalo.

Svěřenci trenéra Martina Hostáka si pomyslné body rozdělili po domácích zápasech s Jihlavou (3:3) a Šumperkem (2:2). V posledním přátelském utkání, které se odehrálo minulý čtvrtek na půdě Havlíčkova Brodu, remizovali s domácím Rebelem 3:3.

Naopak úplně jiné starosti řeší v Olomouci. Kohouti stejně jako jejich nadcházející soupeř mají odehraných sedm zápasů, na rozdíl od Hradce ale hned pět z nich vyhráli.

⇒ Oldřich Heža v přípravě odehrál tři utkání a připsal si jeden kanadský bod (1+0)

„Je pozitivní, že vyhráváme, ale musíme to přenést i do sezóny a chytnout začátek. To bude nejdůležitější,“ nabádá teprve dvacetiletý útočník Mory, který se snaží poprat o šanci v „A“ týmu.

V letošní letní přípravě se Hanáci poprvé účastní přípravného turnaje s názvem Regionální pohár, který je určen speciálně pro mužstva z druhé nejvyšší soutěže. Po pěti odehraných zápasech (jedno utkání s Pískem bylo odehráno ve formě samostatných nájezdů) mají Kohouti na kontě jedenáct bodů, se kterými drží druhou příčku.

V dalších přípravných duelech pak sehráli hokejisté Mory vyrovnané duely s extraligovými Vítkovicemi (3:2) a slovenskou Skalicou (4:4). Souboj s Hradcem Králové vyzněl také lépe pro svěřence trenérů Tomajka a Fialy (5:4).

„Přípravu hodnotím kladně. Tréninky jsou v dobrém tempu, trenéři to mají zmáknuté. Navíc většinu zápasů jsme vyhráli, což o něčem svědčí. Na sezónu budeme připraveni,“ věří jeden z nejvyšších hráčů olomouckého kádru.

Utkání mezi olomouckými Kohouty a Královskými lvy, ve kterém se v hostujícím dresu dost možná představí exolomoucký Petr Haluza, startuje v úterý 28. srpna od 18:00 na olomouckém zimním stadionu. Pro fanoušky Hradce Králové, kteří se nechystají zavítat do centra Hané, bude připraven on-line textový přenos.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Kašík – Ondrušek, Škůrek, Nedbálek, Houdek, Bartoň, Lhotský, Valenta, Staněk – Vodný, Rác, Selingr, Herman, Šťastný, Diviš, Zbořil, Lehečka, Heža, Králík, Pekr, Kucharczyk. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

Královští lvi Hradec Králové: Čech – Čížek, Vágner, Karlíček, Hendrich, Roupec, Chmelíř, Červený, Klement – Haluza, Brož, Budínský – Berger, Tvrdík, Kubeš – Říha, Macháň, Švagrovský – Valášek, Filip, Luštinec. Trenér: Martin Hosták.