Série pokračuje na Vysočině, šmikne Mora Rebely alespoň jednou?

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Zatímco první čtvrtfinále vyhrál Havlíčkův Brod, v tom druhém zvítězil Jaroslav Suchan. Gólman Rebelů totiž pochytal 39 střeleckých pokusů ze čtyřiceti a hlavně on měl zásluhu na těsném vítězství 2:1. Tým z Kotliny tak vede v sérii už 2:0 na zápasy a v domácím prostředí může slavit postup. Mora však chce vrátit sérii na olomoucký zimák a o postup se ještě porvat.

Situace olomouckých hokejistů není zrovna dvakrát lichotivá. V pátek i v sobotu prohráli a jestliže chtějí pomýšlet na postup do semifinále, budou muset v následujících duelech pořádně zabrat. „Určitě nepojedeme do Havlíčkova Brodu s tím, že bychom tam měli dvakrát prohrát. Nějakým velkým favoritem série jsme podle mě nebyli, ale je pravda, že jsme si nemysleli, že stav série bude 0:2 po dvou domácích zápasech,“ přiznal trenér Hanáků Petr Fiala.

⇒ HC Rebel Havlíčkův Brod

Recept na úspěch v Kotlině však není složitý. „Potřebujeme získat větší klid v koncovce. Když už si šanci vytvoříme, měli bychom ji proměnit, zvlášť když je do prázdné brány,“ zlobil se Fiala. Hanáci totiž byli v obou zápasech lepší, soupeře přestříleli, ale za takovou produktivitu by se snad styděli i v italském fotbale.

Naopak Havlíčkův Brod vytěžil z minima maximum. „Kromě těch dvou gólů měl soupeř ještě jednu velkou šanci v první třetině. Tu kdyby proměnil, tak bychom se asi nebavili, jak jsme hráli nátlakově,“ přemýšlel olomoucký kouč.

Suchan zářil

⇒ Jaroslav Suchan přiváděl olomoucké střelce k zoufalství

Klíčem Rebelů k úspěchu byl především výkon gólmana Jaroslava Suchana. Ten byl doslova zasypán střelami, nestačil jen na jedinou. „Suchana znám, v Jihlavě se zbláznil a vychytal postup do extraligy. Potvrzoval to i dnes, on snad ani kolikrát sám neví, čím ty šance chytne, ale chytne to. Hodně vyjíždí a vykrývá prostor, takže kolikrát je lepší místo střely kotouč ještě potáhnout,“ uvedl Fiala.

„Zápasy s Brodem jsou náročné, soupeř nemá v kádru nějaké nezkušené hráče, sice má spoustu mladých hokejistů, ale ti už mají i něco odehraného v extralize nebo v play-off první ligy, třeba Kempný, Šenkeřík, nebo Morava. Z tohoto pohledu na tom nejsou ani v defenzivě špatně,“ vyjmenoval kvality čtvrtfinálového soka vůdce kohoutí střídačky.

Podle olomouckého trenéra by měl tým doplnit vítkovický útočník Roman Szturc, kdo přesně však hrát bude a kdo ne, to se z taktických důvodů dozvíte až těsně před utkáním. Naopak Rebelové zřejmě nic měnit nebudou, ani taktiku, ani sestavu. „Dvakrát jsme vyhráli, tak proč bychom cokoliv měnili?“ ptal se na pozápasové tiskové konferenci trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.

Nic ještě není ztraceno, čtvrtfinále play-off se hraje na čtyři vítězství. V úterý a ve středu však čeká na Hanáky těžká práce. Aby vrátili sérii zpět do Olomouce, musí alespoň jednou zvítězit. Body by ovšem potřebovali dva. Pokud se nechystáte fandit přímo do Kotliny, sledujte textové on-line přenosy na www.onlajny.cz.

Hlídejte si také zeď oficiálního profilu klubu na Facebooku, kde se dozvíte zajímavosti třeba i ze zákulisí celého dvoudenního výjezdu. Mora vás potřebuje!